هدر موبایل
1395/07/25 15:29:00
سرویس سیاسی
صفاری نطنزی در واکنش به بیانیه اخیر شورای همکاری خلیج فارس:

ایران برای توسعه صنعت موشکی خود از هیچ کشوری اجازه نمی گیرد/آزمایش های موشکی ایران مغایر با قطعنامه‌های شورای امنیت نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه صنعت موشکی ایران بر پایه دکترین دفاعی طراحی و اجرایی شده است، گفت: قطعا ایران برای توسعه صنعت دفاعی و موشکی خود از هیچ کشوری اجازه نمی گیرد.
ایران برای توسعه صنعت موشکی خود از هیچ کشوری اجازه نمی گیرد/آزمایش های موشکی ایران مغایر با قطعنامه‌های شورای امنیت نیست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه صنعت موشکی ایران بر پایه دکترین دفاعی طراحی و اجرایی شده است، گفت: قطعا ایران برای توسعه صنعت دفاعی و موشکی خود از هیچ کشوری اجازه نمی گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604107802424643.jpg ایران,برای,توسعه,صنعت,موشکی,خود,از,هیچ,کشوری,اجازه,نمی,گیرد/آزمایش,های,موشکی,ایران,مغایر,با,قطعنامه‌های,شورای,امنیت,نیست Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به بیانیه اخیر شورای همکاری خلیج فارس درباره آزمایش های موشکی ایران، گفت: به طور حتم اظهارات مقامات این کشورها تنها مبتنی بر رویکرد سیاسی بوده و به هیچ وجه ارزش پاسخ دادن ندارد، اما به نظر من این اظهارات و ادعاها در راستای ایجاد تنش میان مسلمانان و فرق مختلف اسلامی است.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه جمهوری اسلامی توسعه صنعت موشکی خود را منوط به اظهارات مقامات کشورهای عربی و غربی نمی کند، افزود: به طور حتم مسئله امنیت و تأمین آن، اصل انکارناپذیر و حذف نشده برای ایران است و هیچ کشوری نمی تواند جمهوری اسلامی را مجبور به کاهش بنیه دفاعی و نظامی خود کند.

وی با بیان اینکه صنعت موشکی ایران بر پایه دکترین دفاعی طراحی و اجرایی شده است، افزود: قطعا ایران برای توسعه صنعت دفاعی و موشکی خود از هیچ کشوری اجازه نمی گیرد، از طرف دیگر بر خلاف ادعای کشورهای عربی درباره مغایر بودن آزمایش های موشکی کشورمان با قطعنامه های شورای امنیت، بر اساس قوانین بین المللی توسعه بنیه دفاعی، حق هر کشوری است.

صفاری نطنزی تصریح کرد: جمهوری اسلامی در زمان تصویب قطعنامه 2231 صراحتا اعلام کرد که آزمایش موشکی و توسعه صنعت دفاعی کشور را هیچ وقت متوقف نخواهد کرد و قطعا این مسئله مغایر با توافق هسته ای نیست، اما برخی کشورهای عربی که خود سرآمد خرید تسلیحات و موشک از کشورهای غربی هستند، ایران را نقض قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت متهم می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با انتقاد از موضع گیری اعضای شورای همکاری خلیج فارس درباره لزوم توقف جنایت در حلب از سوی ارتش سوریه، گفت: این اقدامات و اظهارات برای فرار از فشار افار عمومی به خاطر حمایت از گروه های تروریستی صورت می گیرد.

نشست مشترک وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری و ترکیه روز گذشته با صدور بیانیه‌ای به پایان رسید.

این نشست درحالی به میزبانی ریاض برگزار ‌شد که در بند ۲۴ قطعنامه نشست مشترک وزیران خارجه ترکیه و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس نسبت به ادامه آزمایش موشک‌های بالستیک ایران ابراز نگرانی شده که به گفته آن‌ها این موضوع نقض آشکار قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet