هفته دفاع مقدس
1395/07/25 15:56:46
سرویس سیاسی
مقیمی در تشریح ویژگی‌های لایحه جامع نظام انتخابات:

تعیین شاخص برای تشخیص رجل سیاسی در لایحه جامع نظام انتخابات/ وزیر کشور تحت نظر هیئت عالی انتخابات مسئول برگزاری انتخابات است

قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه تا کنون وزیر کشور مسئول برگزاری انتخابات بوده است، ادامه داد: طبق لایحه جامع نظام انتخابات باز هم وزیر کشور مسئول برگزاری انتخابات است ولی زیر نظر هیئت عالی انتخابات فعالیت می‌کند.
تعیین شاخص برای تشخیص رجل سیاسی در لایحه جامع نظام انتخابات/ وزیر کشور تحت نظر هیئت عالی انتخابات مسئول برگزاری انتخابات است قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه تا کنون وزیر کشور مسئول برگزاری انتخابات بوده است، ادامه داد: طبق لایحه جامع نظام انتخابات باز هم وزیر کشور مسئول برگزاری انتخابات است ولی زیر نظر هیئت عالی انتخابات فعالیت می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201602107465925429.jpg تعیین,شاخص,برای,تشخیص,رجل,سیاسی,در,لایحه,جامع,نظام,انتخابات/,وزیر,کشور,تحت,نظر,هیئت,عالی,انتخابات,مسئول,برگزاری,انتخابات,است Icana

 محمد حسین مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه لایحه جامع نظام انتخابات در کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت در حال بررسی است، اظهار داشت: پس از تصویب در کمیسیون، این لایحه به صحن علنی دولت می‌رود و بعد از آن به مجلس ارائه می‌شود.

قائم مقام وزیر کشور بیان اینکه زمان دقیق ارائه لایحه به مجلس مشخص نیست، بیان کرد: از آن جائی که در گذشته سیاست های کلی انتخابات در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شده و ما نیز در جریان آن بوده‌ایم، سعی شده تا در چهارچوب سیاست های کلی انتخابات این لایحه را تهیه کنیم.

وی با اشاره به اینکه درصد بالایی از اشکالاتی که در قانون انتخابات در زمینه اجرا، نظارت، بحث های مالی و تخلفات وجود داشت، سعی شده تا این مشکلات رفع شود، ادامه داد: نزدیک کردن قوانین متعدد انتخابات، عدالت در استفاده از امکانات، صیانت از رای مردم و اینکه چه شاخصه هایی باید ملاک بررسی صلاحیت ها باشد نیز از دیگر موضوعاتی است که در این لایحه به آن توجه شده است.

مقیمی با اشاره به اینکه باید مشخص شود، چه شاخص‌هایی باید ملاک تشخیص رجل سیاسی و مدیر و مدبر بودن است، متذکر شد: در لایحه جامع نظام انتخابات سعی شده تا شاخص‌هایی مشخص شود.

وی با بیان اینکه تا کنون وزیر کشور مسئول برگزاری انتخابات بوده است، ادامه داد: طبق لایحه جامع نظام انتخابات باز هم وزیر کشور مسئول برگزاری انتخابات است ولی زیر نظر هیئت عالی انتخابات فعالیت می کند که از سه قوه و نهادهای مردمی نیز اعضایی در این هیئت حضر دارند.

قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه سعی کرده ایم سیاست های کلی انتخابات را در لایحه جامع نظام انتخابات لحاظ کنیم، گفت: اگر مواردی نیز تغییر کرده باشد می توانیم در کمیسیون آن ها را اصلاح کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet