شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/02/27 16:23:00
سرویس صحن

قوای سه گانه برای تحقق فرمایشات رهبری در خصوص اصلاح الگوی مصرف تلاش کنند

**نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد گفت:قوای سه گانه هر چه سریع‌تر در حوزه اصلاح الگوی مصرف در همه ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اقدام کنند تا سخنان مقام معظم رهبری محقق گردد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"حسن شبان پور" نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنه مجلس به عنوان دومین ناطق میان دستور مجلس با اشاره به نام گذاری دهه چهارم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری به دهه پیشرفت و عدالت و همچنین امسال به سال اصلاح الگوی مصرف گفت: امیدوارم قوای سه گانه هر چه سریع‌تر در حوزه اصلاح الگوی مصرف در همه ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اقدام کنند تا سخنان مقام معظم رهبری محقق گردد.

وی افزود: انتخابات دور دهم ریاست جمهوری آزمون دیگری است که همه مسئول هستیم و از همین رو دشمنان سعی در تخریب افکار عمومی دارند تا در اراده ملت خلل ایجاد کنند واز آنجایی که حضور مردم در انتخابات یکی از نمادهای مردم سالاری است، باید مردم با حضور خود بهتر عمل کنند.

نماینده مرودشت تصریح کرد: مردم در نظام مردم سالاری دینی می‌توانند نقش خود را در ساختن آینده با حضور در پای صندوق‌های رای نشان دهند و حضور مردم در پای صندوق‌های رای همچنین افزایش مشروعیت نظام و اقتدار ملی را در عرصه بین‌المللی در پی خواهد داشت.

شبان پور حمایت از دولت را وظیفه همه دانست و اظهار داشت: از دولت و همه کاندیداها و هواداران آنها انتظار داریم در انتخابات جوانمردانه رفتار کنند.

وی ادامه داد: امروز در جلب رضایت مردم و چاره‌اندیشی عالمانه در مهار گرانی‌ها باید تلاش کنیم چرا که در صورت عدم نظارت در مهار گرانی‌ها خود شریک در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی خواهیم شد چرا که قشر عظیمی از جامعه ما از پرداخت هزینه‌ها عاجزند که باید قوای سه‌گانه در این خصوص توجه ویژه‌ای داشته باشند.

نماینده مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد بیکاری را یکی از معضلات جامعه خواند و گفت: در خصوص بیکاری با وجود تلاش‌های دولت هنوز این معضل حل نشده است، و همچنین با تعطیلی یک کارخانه در مرودشت به تعداد بیکاران این شهرستان افزوده شده است که باید در این زمینه اقداماتی صورت گیرد

شبان پور ادامه داد: مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد به عنوان قطب کشاورزی است ولی به دلیل خشکسالی کشاورزان با مشکلاتی روبرو هستند وما هر روزه شاهد مهاجرت روستاییان به شهرها هستیم که از دولت درخواست می‌کنیم نسبت به تمدید وام‌ها، خسارت خشکسالی و همچنین بیمه کشاورزان توجه داشته باشند.

وی به مشکلات معلمان حق‌التدریس اشاره و خاطرنشان کرد: در خصوص آموزش و پرورش به معلمان و آینده‌سازان ایران اسلامی در خصوص تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها و معلمان نهضت سوادآموزی باید عنایت شود.

نماینده مرودشت خواستار توجه دولت به اثار باستانی این مناطق شد و گفت: آثار باستانی که می‌تواند موجب رونق اقتصادی و اشتغال زایی نقش بسیاری داشته باشد، دولت باید در این زمینه توجه ویژه‌ای بکند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet