هدر موبایل
1395/07/26 09:15:20
سرویس سیاسی
حسین زاده:

مکمل اصلاح قانون انتخابات، ایجاد احزاب فعال است/ کثرت ثبت نام در انتخابات هزینه هایی را برای کشور به دنبال دارد

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تکثر کاندیداها و هزینه‌های انتخاباتی بالا به دلیل عدم وجود احزاب فعال است، بیان کرد:  وجود احزاب می تواند به تغییرات قانونی در انتخابات کمک کند.
مکمل اصلاح قانون انتخابات، ایجاد احزاب فعال است/ کثرت ثبت نام در انتخابات هزینه هایی را برای کشور به دنبال دارد نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تکثر کاندیداها و هزینه‌های انتخاباتی بالا به دلیل عدم وجود احزاب فعال است، بیان کرد:  وجود احزاب می تواند به تغییرات قانونی در انتخابات کمک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105938892093.jpg مکمل,اصلاح,قانون,انتخابات،,ایجاد,احزاب,فعال,است/,کثرت,ثبت,نام,در,انتخابات,هزینه,هایی,را,برای,کشور,به,دنبال,دارد Icana

عبدالکریم حسین زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تهیه لایحه جامع نظام انتخابات در دولت، اظهار داشت: سیاست های کلی انتخابات که توسط رهبری ابلاغ شده است را می توان نقشه راه خوبی تلقی کرد. هرکدام از موارد 18 گانه می‌تواند سرفصل خوبی اصلاح قانون انتخابات باشد.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نفس پیشگام شدن دولت برای تهیه لایحه جامع نظام انتخابات نکته مثبتی است، بیان کرد: مهم است که این لایحه سریع تر به مجلس ارائه شود تا در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها ملاک عمل قرار بگیرد.

عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از تجربه بسیاری از کشورها که در این زمینه پیشرفت کرده‌اند با انجام مطالعات تطبیقی استفاده کنیم تا بسیاری از مشکلات حل شود، ادامه داد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی با حجم بالای کاندیداها مواجه میشویم که هم می‌توان گفت به لحاظ نشاط سیاسی موضوع مثبتی است، اما از سوی دیگر هزینه هایی را برای جامعه به دنبال دارد.

حسین زاده با بیان راهکاری برای ایجاد محدودیت در مسیر ثبت نام بیش از حد کاندیداها، متذکر شد: بعضی از کشورها حد نصاب کسب آرا را ملاک قرار می‌دهند که اگر کاندیدایی نتواند آن حد از آرا را کسب کند، باید مبلغ نقدی را پرداخت کند.

وی افزود: لازم است یک سری از ابزارهای انتخاباتی برای شفاف سازی مالی و انتخاباتی به کار گرفته شود و نتایج مفیدی را به دنبال داشته باشد.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرایند اصلاح انتخابات را به نفع کشور می دانم، گفت: باید توجه داشت گه تا زمانی که احزاب پویا نداشته باشیم نمی توانیم به اهداف انتخاباتی خود برسیم.

حسین زاده با بیان اینکه تکثر کاندیداها و هزینه‌های انتخاباتی بالا به دلیل عدم وجود احزاب فعال است، بیان کرد:  وجود احزاب می تواند به تغییرات قانونی در انتخابات کمک کند.

وی با بیان اینکه وقتی که حزب شکل می‌گیرد اندیشه سیاسی خود را تا پایین ترین سطح جامعه ترویج می‌کند، متذکر شد: با وجود احزاب فعال تصمیم گیری برای تمام جناح های سیاسی می تواند کارآمد و سازمان یافته باشد و تنش ها را نیز کاهش می‌دهد و روند انتخابات نیز شفاف تر می‌شود.

نماینده مردم نقده و اشنویه با بیان اینکه مکمل اصلاح قانون انتخابات، در کنار انتخابات االکترونیکی و شفاف سازی هزینه های انتخاباتی، ایجاد احزاب فعال است، گفت: وجود احزاب فعال حتی در حوزه پارلمان محلی و شورای شهر لازم است. باید به دنبال انسجام ملی باشیم تا شاهد چند قطبی شدن جامعه نباشیم. باید همه جوانب را ببینیم تا بتوانیم یک نگاه جدید و کارآمد به این موضوع داشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet