هدر موبایل
1395/07/26 10:31:43
سرویس سیاسی
نوروزی در واکنش به اقدام عربستان درباره ممنوعیت اتباعش برای سفر به ایران:

واهمه سعودی ها از نفوذ فرهنگی جمهوری اسلامی بر اتباع عربستانی/مردم عربستان خواهان برقراری دموکراسی هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: مقامات سعودی بر این توهم هستند که رفت و آمد اتباع عربستان به ایران و برخی کشورهای دیگر مانند عراق، سوریه و یمن موجب بروز تنش و ناآرامی در داخل این کشور می شود.
واهمه سعودی ها از نفوذ فرهنگی جمهوری اسلامی بر اتباع عربستانی/مردم عربستان خواهان برقراری دموکراسی هستند این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: مقامات سعودی بر این توهم هستند که رفت و آمد اتباع عربستان به ایران و برخی کشورهای دیگر مانند عراق، سوریه و یمن موجب بروز تنش و ناآرامی در داخل این کشور می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106844822033.jpg واهمه,سعودی,ها,از,نفوذ,فرهنگی,جمهوری,اسلامی,بر,اتباع,عربستانی/مردم,عربستان,خواهان,برقراری,دموکراسی,هستند Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اقدام عربستان درباره ممنوعیت اتباعش برای سفر به ایران، گفت: به نظر من این اقدام عربستانی ها نشأت گرفته از ترس مقامات این کشور از نابودی و سرنگونی حکومت آل سعود است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مقامات سعودی بر این توهم هستند که رفت و آمد اتباع عربستان به ایران و برخی کشورهای دیگر مانند عراق، سوریه و یمن موجب بروز تنش و ناآرامی در داخل این کشور می شود.

وی با بیان اینکه مقامات آل سعود از تأثیرات ونفوذ فرهنگی جمهوری اسلامی در عرصه منطقه واهمه دارند، افزود: در شرایط کنونی به طور کلی مردم عربستان از عملکرد و اقدامات آل سعود در عرصه داخلی و منطقه ای ناراضی هستند و مقامات این کشور با علم به این موضوع، بهانه های جدیدی برای برای مقابله با معترضان مطرح می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: امروز مردم عربستان به دنبال برقراری دموکراسی و تحقق عدالت در این کشور هستند و زندانی کردن جغرافیاییه مردم این کشور از سوی مقامات آل سعود هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت، زیرا جهان امروز، جهان تکنولوژی و ارتباطات بوده و دیگر با بستن مرزها، نمی توان از انتقال تفکرات جلوگیری کرد.

ادارۀ کل گذرنامۀ عربستان با انتشار پیامی در صفحۀ توئیتر خود نوشت: «سفر به برخی کشورها برای شهروندان عربستان ممنوع است، از جمله ایران، عراق، سوریه و یمن».

در ادامۀ این پیام امده است: «بر اساس قوانین، تخلف از ممنوعیت سفر به برخی کشورها مجازات هایی در پی دارد، از جمله ممنوعیت سفر تا سه سال و 10 هزار ریال (حدود 9.5 میلیون تومان) جریمۀ مالی»./

پایان پیامش

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet