ایام محرم 1398
1395/07/27 08:33:44
سرویس سیاسی
صفاری نطنزی مطرح کرد:

تحویل‌هواپیماهای‌خریداری‌شده‌از‌بوئینگ‌ وایرباس‌به‌چندشرکت/صدورمجوزفروش‌ هواپیما‌به‌ایران‌توسط‌وزارت‌خزانه‌داری‌آمریکا

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از احتمال تحویل هواپیماهای خریداری شده از بوئینگ و ایرباس به چند شرکت خبرداد.
تحویل‌هواپیماهای‌خریداری‌شده‌از‌بوئینگ‌ وایرباس‌به‌چندشرکت/صدورمجوزفروش‌ هواپیما‌به‌ایران‌توسط‌وزارت‌خزانه‌داری‌آمریکا عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از احتمال تحویل هواپیماهای خریداری شده از بوئینگ و ایرباس به چند شرکت خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108958060668.jpg تحویل‌هواپیماهای‌خریداری‌شده‌از‌بوئینگ‌,وایرباس‌به‌چندشرکت/صدورمجوزفروش‌,هواپیما‌به‌ایران‌توسط‌وزارت‌خزانه‌داری‌آمریکا, Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص روند خرید هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به ایران، اظهار داشت: صدور مجوز فروش هواپیما یکی از محورهایی بوده که آمریکایی ها در سند برجام به آن متعهد شده‌اند.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آمریکایی‌ها به این تعهد خود تا چند روز پیش عمل نمی کردند و فقط وعده می‌دادند، ولی در هفته گذشته مجوز 17 فروند ایرباس و بوئینگ را صادر کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید ابتدا سفارش ساخت این هواپیماها داده شود، ادامه داد: تحویل  این هواپیما ها دیر تر انجام خواهد شد، زیرا باید این هواپیماها ساخته شوند.

صفاری نطنزی متذکر شد: با هر شرایطی که مشتری درخواست می کند این هواپیما ها ساخته می شوند سپس تحویل می‌دهند.

وی افزود: مجوز صادرات این تعداد هواپیما از طرف وزارت خزانه داری آمریکا صادر شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مذاکرات برای تحویل هواپیماهای ایرباس و بوئینگ را باید خریدار انجام دهد، گفت: احتمالا همه این هواپیماها را یک شرکت تحویل نمی‌گیرد و شرکت های مختلفی سفارشات خود را ارائه می‌دهند و به مرور زمان تحویل می گیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet