هدر موبایل
1395/07/26 11:24:33
سرویس اجتماعی
محجوب مطرح کرد:

دستگاه‌های زیادی خارج از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری هستند/ دولت در لایحه دایمی کردن قانون راه‌های فرار را ببندد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از وجود خلاء در قانون مدیریت خدمات کشوری برای جلوگیری از پرداخت‌های غیرمتعارف، گفت: راه اساسی برای جلوگیری از پرداختی های نجومی اخذ مالیات و توزیع آن میان فقرا است.
دستگاه‌های زیادی خارج از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری هستند/ دولت در لایحه دایمی کردن قانون راه‌های فرار را ببندد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از وجود خلاء در قانون مدیریت خدمات کشوری برای جلوگیری از پرداخت‌های غیرمتعارف، گفت: راه اساسی برای جلوگیری از پرداختی های نجومی اخذ مالیات و توزیع آن میان فقرا است. https://cdn.icana.ir/d/019/74316.jpg دستگاه‌های,زیادی,خارج,از,شمول,قانون,مدیریت,خدمات,کشوری,هستند/,دولت,در,لایحه,دایمی,کردن,قانون,راه‌های,فرار,را,ببندد Icana

علیرضا محجوب در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ضرورت ورود مجلس به بحث پرداختی های خارج از عرف در برخی دستگاه و نهادها، گفت: مشی و روش مجلس درخصوص مقابله با پرداختی‌های نجومی و خارج از عرف قانون مدیریت خدمات کشوری بود که از طریق دیوان محاسبات موارد منعکس شود که خوشبختانه به طور جامع و کامل مطرح شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: به طور حتم پرداخت اینگونه حقوق‌ها و پاداش‌ها بدون دریافت مالیات در بخش خصوصی و دولتی یعنی واگذاری حق الناس به افرادی که شرایط بهتری به لحاظ مالی دارند.

وی با تاکید براینکه راه اساسی برای جلوگیری و برخورد با اینگونه پرداخت ها اخذ مالیات است، تصریح کرد: در تمامی دنیا مالیات 75 درصدی دریافت می شود تا هیچگونه توجیهی برای دریافت چنین مبالغی خارج از عرف وجود نداشته باشد، البته مالیات ها نیز باید میان فقرا توزیع شود؛ یعنی سهمی که فقرا باید از این مبالغ دریافت کنند 3 برابر صاحب سهم است.

محجوب با اشاره به اینکه فلسفه اخذ مالیات توزیع آن میان فقرا است، گفت:  این اتفاقی است که باید درقانون رخ دهد، بنابراین باید حتی از متخلفان و فراریان از پرداخت مالیات جریمه و خسارت دریافت شود.

وی با تاکید بر اینکه درحال حاضر دستگاه های بسیاری خارج از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری هستند، گفت: لیست ارائه شده از سوی دیوان محاسبات درخصوص دستگاه های خارج از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری برای ما قابل قبول نیست.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه  بسیاری افراد در بخش های مختلف دولتی و خصوصی به عناوین مختلف مانند کارانه پزشکان درآمدهای قابل ملاحظه‌ای دارند، افزود: انتظار می رود قانون جامع برای مقابله با اینگونه پرداختی ها درنظرگرفته شود و دراین قانون جامع مالیات تنها کلید موثر برای جلوگیری از پرداختی های این چنینی است.

محجوب با تاکید براینکه منابع حاصل از اخذ مالیات بر درآمدها باید مشخص شود که صرف چه دسته ای خواهد شد، تصریح کرد: دریافت مالیات باعث می شود که افراد نتوانند در اجرای قانون کوتاهی کنند، البته دراین باره بخش خصوصی و دولتی هیچ تفاوتی ندارد و  جامعه تا زمانی که چند قطبی شده و ثروت ها قطبی می شوند به ایجاد نظام مالیاتی هیچ توجهی نمی‌شود؛ بنابراین از وزارت دارایی انتظار می رود که هرچه سریعتر تکلیف این دسته ازافراد مشخص کنند.

وی با انتقاد از اینکه قانون مدیریت خدمات کشوری دراین خصوص ساکت است، گفت: متاسفانه مشخص نیست که اگر پرداختی های مازاد در شرکت های خصوصی، نهادهای غیردولتی و حتی بخش خصوصی صورت می گیرد این پرداختی ها مستحق دریافت مالیات است یا خیر، البته درشرکت های دولتی اینگونه پرداختی های خارج از عرف تخلف محسوب می‌شود بنابراین با توجه به وجود خلاء قانونی می توان قانون جدید نوشت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون  پیش نویسی برای دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری از سوی دولت به مجلس ارسال نشده، افزود: در صورت بی توجهی دولت به دائمی کردن قانون، مجلس به طورحتم طرحی را ارایه خواهد داد البته طرحی در حال حاضر در کمیسیون اجتماعی دراین باره مطرح است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet