هدر موبایل
1395/07/26 11:22:04
سرویس سیاسی
جلودارزاده:

تقویت احزاب باید اولویت دولت در لایحه جامع نظام انتخابات باشد/ اما و اگرهای موضوع مدرک تحصیلی در شرایط کاندیداتوری برای مجلس

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص لزوم توجه به تقویت احزاب در لایحه جامع نظام انتخابات، گفت: امیدوارم دولت به احزاب که از ابزار ضروری و الزامات دموکراسی هستند توجه خاصی داشته باشد.
تقویت احزاب باید اولویت دولت در لایحه جامع نظام انتخابات باشد/ اما و اگرهای موضوع مدرک تحصیلی در شرایط کاندیداتوری برای مجلس عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص لزوم توجه به تقویت احزاب در لایحه جامع نظام انتخابات، گفت: امیدوارم دولت به احزاب که از ابزار ضروری و الزامات دموکراسی هستند توجه خاصی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103912128488.jpg تقویت,احزاب,,باید,اولویت,دولت,در,لایحه,جامع,نظام,انتخابات,باشد/,اما,و,اگرهای,موضوع,مدرک,تحصیلی,در,شرایط,کاندیداتوری,برای,مجلس, Icana

سهیلا جلودارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تهیه لایحه جامع نظام انتخابات در هیئت دولت، اظهار داشت: در کشور ما تقریبا هر دو سال یکبار انتخابات برگزار می شود و در برخی موضوعات ایرادات زیادی نیز وارد  است.

نمیانده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی بیان کرد: برخی از مواقع موضوعات مرتبط با انتخابات به بحران های اجتماعی هم منجر شده است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اداره خردمندانه کشور ایجاب می‌کند که آسیب شناسی انجام شود و این آسیب شناسی منجر به تدوین یک قانون متقن شود تا مشکلات را حل کند و این همه اختلاف نظر وجود نداشته باشد.

جلودارزاده متذکر شد: تهیه قانونی جامع در خصوص انتخابات سبب می‌شود تا تلاش‌های پراکنده با کثرت کاندیداها را شاهد نباشیم، زیرا هر چقدر کاندیداها بیشتر شود، تلاش‌های پراکنده در انتخابات نیز بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه وقتی میزان خاصی از تحصیلات را برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس اعلام می‌کنند، باقی موضوعات نادیده گرفته می شود، افزود: برخی افراد گمان می‌کنند تنها با کسب مدرک تحصیلی مورد نظر، می‌توانند به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی فعالیت کنند که این موضوع سبب می شود، کارآمدی این نهاد که باید اقتدار مطلوب را برای مردم ایجاد کند، کاهش دهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص لزوم توجه به تقویت احزاب در لایحه جامع نظام انتخابات، گفت: امیدوارم دولت به طور واقعی به این موضوع توجه کند و به احزاب که از ابزار ضروری و الزامات دموکراسی هستند توجه خاصی داشته باشد. اگر دولت به احزاب توجه لازم را نداشته باشد، مجلس باید به آن توجه ویژه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet