هدر موبایل
1395/07/26 11:58:05
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

تشریح دلایل عدم اجرای کامل برجام از سوی آمریکا/ سفر روحانی به نیویورک روند اجرای برجام را تسهیل بخشید

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون دیپلماسی دولت روحانی در رفع موانع اجرائی شدن برجام موفق عمل کرده است، گفت: در زمینه اجرای برجام به دلایلی موانعی نیز وجود دارد.
تشریح دلایل عدم اجرای کامل برجام از سوی آمریکا/ سفر روحانی به نیویورک روند اجرای برجام را تسهیل بخشید عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون دیپلماسی دولت روحانی در رفع موانع اجرائی شدن برجام موفق عمل کرده است، گفت: در زمینه اجرای برجام به دلایلی موانعی نیز وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105345192012.jpg تشریح,دلایل,عدم,اجرای,کامل,برجام,از,سوی,آمریکا/,سفر,روحانی,به,نیویورک,روند,اجرای,برجام,را,تسهیل,بخشید Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: در ایالات متحده آمریکا هم تقسیم قدرت بین قوا و هم وجود اقتصاد لیبرال و غیر دولتی باعث شده است تا بخشی از چالش‌ها به لحاظ اداری یا حقوقی ایجاد شود.

نمیانده مردم تایباد و تربت جام در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وقتی صحبت از تحریم یا خرید ایرباس و بوئینگ می‌کنیم، باید بدانیم که بسیاری از شرکت ها و طرف های گفت وگو که در یک نظام اقتصادی لیبرال فعالیت می کنند، قوانین و حقوق خاص خود را دارند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جریان سفر آقای روحانی و تلاش تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی در نیویورک، موانع سیاسی موجود را برداشته است، ادامه داد: این موضوع فشار لازم را به دولت آمریکا وارد کرده و آن‌ها درصدد تسهیل روند اجرای برجام هستند.

رحیمی جهان آبادی با بیان اینکه تسهیل روند اجرای برجام پیامدهای دیپلماسی دولت آقای روحانی است و امیدواریم که طرف آمریکایی اوضاع برجام را به درستی تحلیل کند، متذکر شد: غرب باید از فرصتی که ایران در اختیارش قرار داده است، برای بهبود رابطه با ایران آن استفاده کند.

وی با بیان اینکه غرب می داند که ایران به عنوان کشوری قدرتمند می تواند اثر گذار باشد، افزود: غرب باید بداند که بدون ایران اقتصاد، فرهنگ و امنیت خاورمیانه برای کشورهای غربی قابل کنترل نیست.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون دیپلماسی دولت روحانی در رفع موانع اجرائی شدن برجام موفق عمل کرده است، گفت: اگر ضعفی هم وجود دارد، به دو دلیل است. که یکی از آن ها مسائل انتخاباتی آمریکا و چالش های ایام انتخابات در آمریکا است و دیگری به ساختار سیاسی و اقتصادی آمریکا در آمریکا مربوط می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet