هدر موبایل
1395/07/27 10:44:34
سرویس سیاسی
خجسته:

اختلاف نظر دولت و مجلس در تعریف رجل سیاسی / شورای نگهبان ملاک های رجل سیاسی را تعریف کند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت و مجلس در تعریف رجل سیاسی اختلاف نظر داشتند تاکیدکرد:هر چه زودتر شورای نگهبان ملاک های رجل سیاسی را تعریف کند.
اختلاف نظر دولت و مجلس در تعریف رجل سیاسی / شورای نگهبان ملاک های رجل سیاسی را تعریف کند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت و مجلس در تعریف رجل سیاسی اختلاف نظر داشتند تاکیدکرد:هر چه زودتر شورای نگهبان ملاک های رجل سیاسی را تعریف کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104901332686.jpg اختلاف,نظر,دولت,و,مجلس,در,تعریف,رجل,سیاسی,/,شورای,نگهبان,ملاک,های,رجل,سیاسی,را,تعریف,کند Icana

امیر خجسته در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ضرورت تعریف ملاک ومعیار رجل سیاسی برای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سیاست های کلی انتخابات به این نکته تاکید کردند و مسئولیت تعریف این ملاک و معیار را بر عهده شورای نگهبان قرار دادند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: بنابراین لازم است شورای نگهبان بعد از در نظر گرفتن معیارها و ملاک ها، تعریف را به اطلاع جامعه برساند تا دیگر شاهد ثبت نام هر فرد در انتخابات ریاست جمهوری نباشیم.

وی ادامه داد: مجلس در گذشته تعریفی از رجل سیاسی آماده کرده بود و به دلایلی هرگز قانون نشد، اما اکنون رفع ابهام در زمینه تعریف رجل سیاسی برای کاندیدای ریاست جمهوری بر عهده شورای نگهبان قرار گرفته است.

این نماینده گفت: در گذشته اختلاف نظری بین مجلس و دولت برای تعریف رجل سیاسی بود، اکنون شورای نگهبان با در نظر گرفتن تعریف های گذشته و اختلاف نظر دو قوه مقننه و مجریه می تواند تعریف مناسبی ارائه کند تا فصل الخطاب باشد.

خجسته با اشاره به ضرورت تعریف هر چه زودتر تعریف شاخص رجل سیاسی، اظهار داشت: تعریف شاخص رجل سیاسی و ارائه لایحه جامع انتخاب از سوی دولت، دو اقدام بسیار مهم و ضروری است که انتظار داریم دولت و شورای نگهبان با در نظر گرفتن انتخابات سال 96 هر چه زودتر وظایف خود را انجام دهند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی در مجلس شورای اسلامی افزود: تاکنون در زمینه رجل سیاسی ابهاماتی وجود داشت، اکنون که مقام معظم رهبری نقشه راهی برای انتخابات ترسیم کردند و موضوع رجل سیاسی را بر عهده شورای نگهبان قرار داده است باید هر چه زودتر اقدامات لازم صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet