هدر موبایل
1395/07/26 15:32:24
سرویس اجتماعی
موسوی لارگانی دریادداشتی مطرح کرد؛

شرحی بر قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان/ برخی دستگاه‌ها از اجرای قانون استنکاف می‌کنند

نماینده مردم فلاورجان درمجلس با بیان اینکه بکارگیری نیروهای تحصیلکرده و جوان و ارتقاء جایگاه نیروهای مستعد سازمان‌ها از جهاتی حائز اهمیت است از بی‌توجهی برخی دستگاه در اجرای این قانون انتقاد کرد.
شرحی بر قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان/ برخی دستگاه‌ها از اجرای قانون استنکاف می‌کنند نماینده مردم فلاورجان درمجلس با بیان اینکه بکارگیری نیروهای تحصیلکرده و جوان و ارتقاء جایگاه نیروهای مستعد سازمان‌ها از جهاتی حائز اهمیت است از بی‌توجهی برخی دستگاه در اجرای این قانون انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/78251.jpg شرحی,بر,قانون,ممنوعیت,به,کارگیری,بازنشستگان/,برخی,دستگاه‌ها,از,اجرای,قانون,استنکاف,می‌کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدناصرموسوی لارگانی امروز ( دوشنبه 26 مهر) در یادداشتی به آثار سوء بی توجهی برخی دستگاه ها به اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان اشاره کرده که متن یادداشت نماینده مردم فلاورجان به شرح ذیل است:

رویکرد مجلس شورای اسلامی در تصویب قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان که در اردیبهشت 95 به تائید شورای محترم نگهبان رسید، کاهش هزینه های پرسنلی، ظرفیت اشتغال برای مدیران میانی و جذب نیروهای متخصص و تحصیلکرده و چابک سازی سیستم اداری بوده است .

با گذشت پنج ماه از ابلاغ قانون مشاهده می شود که تعدادی از وزارتخانه ها و دستگاهها به آن عمل نموده و عده قلیلی از اجرای قانون استنکاف نموده اند. در این مرقومه به پاره ای از پیامدهای مثبت و عمدتا منفی به کارگیری بازنشستگان اشاره می گردد، امید است مسئولان امر نسبت به موضوع حساسیت نشان داده و نسبت به اجرای قانون اهتمام و جدیت ورزند .

در جهان کنونی که سرعت تغییرات بسیار بالا و پویایی اساس و شالوده بقای سازمانها است، استفاده از پرسنل با تجربه و صاحب ایده در جهت پیشبرد اهداف سازمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد  و به همین منظور از دهه 50 میلادی تشکیل اتاق فکر در جهان و در سازمانهای متعالی در دستور کار قرار داشته و سالهاست که به نحو شایسته از خروجی این اتاق ها بهره مند و در تعیین استراتژی ها و برنامه های بلند سازمان نقش اساسی را ایفا می نمایند .

بنابراین در قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، استفاده از بازنشستگان با شرایط خاص و به صورت پاره وقت و ساعتی پیش بینی شده است ، نه آنکه در مناصب اجرایی به کار گرفته شوند زیرا این اقدام پیامدهای منفی با خود به همراه دارد که در ذیل به تعدادی از آنها اشاره می گردد.

موفقیت در ایجاد کارآفرینی که ضرورت اساسی کشور ما می باشد، برای افراد مسن چالش برانگیز است ؛ آنها به مشابه نیروی کار جوان انرژی و توان نداشته و نمی توانند خود را با تکنولوژی های روز سازگار و از موقعیت های زمان و مکان بهره‌مند گردند، منحنی یادگیری افراد مسن مطلوب نبوده و در تطبیق با علم روز از پویایی برخوردار نمی باشد .

مشکل بیکاری از اهم مسائل روز کشور بوده که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است و به کار گیری مجدد بازنشستگان در مناصب اجرایی ضربه به فرصت اشتغال در کشور زده و انگیزه مدیران جوان را کاهش و به تبع آن بهره وری نیروی انسانی کاهش می یابد، در صورتی که پیاده سازی اقتصاد مقاومتی نیازمند نیروهای خلاق ، نوآور ، با انگیزه ، جوان ، پرانرژی و ریسک پذیر می باشد .

بکارگیری نیروهای تحصیلکرده و جوان و ارتقاء جایگاه نیروهای مستعد سازمان از جهاتی حائز اهمیت است. به دلیل آشنایی با تکنولوژی های روز امکان ارتباط و تعامل با محیط داخل و خارج کشور و متناسب با شرایط فراهم می شود و در حقوق متناسب با تحصیلات و سوابق خود را دریافت می نمایند، در صورتی که به کارگیری بازنشسته مستلزم پرداخت حداکثرها می باشد. همچنین نیروهای جوان به دلیل داشتن انگیزه حداکثر تلاش خود را در جهت تعالی سازمان و کسب اهداف آن به کار می‌گیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet