هدر موبایل
1395/07/26 15:38:59
سرویس اجتماعی
امینی فرد:

کمیسیون بهداشت مشکلات بیماران EB را پیگیری خواهد کرد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از پیگیری این کمیسیون جهت بررسی مشکلات بیماران ای بی خبر داد.
کمیسیون بهداشت مشکلات بیماران EB را پیگیری خواهد کرد سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از پیگیری این کمیسیون جهت بررسی مشکلات بیماران ای بی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101795188228.jpg کمیسیون,بهداشت,مشکلات,بیماران,EB,را,پیگیری,خواهد,کرد Icana

محمدنعیم امینی فرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به برخی خبرهای منتشر شده پیرامون عدم حمایت لازم از سوی دانشگاه علوم پزشکی از بیماران ای بی، افزود: اعضای کمیسیون بهداشت هنوز در جریان این موضوع قرار نگرفته اند لذا نمی توان در مورد این مهم موضع گیری خاصی داشت.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که بیماران ای بی با مشکلات زیادی روبرو هستند و ناخواسته تقدیر چنین رنجی را بر آنها تحمیل کرده است لذا بدون شک باید وزارت بهداشت و نهادهای مسئول به ارایه خدمت مطلوب به این گروه از بیماران بپردازند.

وی با بیان اینکه بیماری ای بی درمان پذیر نیست، گفت: اگرچه این بیماری درمان قطعی ندارد اما می توان با ارایه خدمت درست و دقیق تا حدودی از درد و رنج این بیماران و خانواده هایشان کاست.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: بدون شک کمیسیون این موضوع را در دستور کار خود قرار خواهد داد و از مسئولان مربوطه دعوت خواهد کرد تا توضیحات خود را به نمایندگان کمیسیون ارایه دهند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، خانه‌ ای‌بی تنها مرکزی است که برای مراجعه و رسیدگی به مشکلات بیماران پروانه‌ای  فعال است؛ به همین منظور طی تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای که بین بنیاد مستضعفان، بنیاد بیماری‌های خاص و دانشگاه علوم پزشکی ایران منعقد شد، دانشگاه ایران از طرف وزارت بهداشت مامور رسیدگی به تمام امور پزشکی بیماران EB  شد اما به گفته سرپرست خانه  EB نه تنها این خدمات از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست بلکه هم اکنون نیز به مدت سه هفته پزشک این خانه، از حضور و انجام ویزیت بیماران خودداری می‌کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet