هدر موبایل
1395/07/27 08:43:51
سرویس سیاسی
کاظمی مطرح کرد:

انتفای استانی شدن انتخابات مجلس پس از ابلاغ سیاست های کلی انتخابات

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به بند یک سیاست‌های کلی انتخابات می توان گفت که استانی شدن انتخابات مجلس منتفی شده است.
انتفای استانی شدن انتخابات مجلس پس از ابلاغ سیاست های کلی انتخابات عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به بند یک سیاست‌های کلی انتخابات می توان گفت که استانی شدن انتخابات مجلس منتفی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103337578254.jpg انتفای,استانی,شدن,انتخابات,مجلس,پس,از,ابلاغ,سیاست,های,کلی,انتخابات Icana

سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لایحه جامع نظام انتخابات، اظهار داشت: با توجه به ابلاغ سیاست های کلی انتخابات از سوی مقام معظم رهبری، ما از طریق وزارت کشور و دولت که پیگیری می کردیم که بایستی لایحه به مجلس ارائه شود، که می گفتند ما منتظر ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات از سوی مقام معظم رهبری شود.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت در حال حاضر بایستی ارائه لایحه جامع نظام انتخابات تسریع کند، زیرا لایحه آماده است، بیان کرد: تنها باید لایحه را با سیاست های کلی انتخابات به عنوان سند بالا دستی تطبیق دهند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس برای رسیدگی سریع آمادگی دارد تا این لایحه به انتخابات سال 96 برسد، ادامه داد: باید اشکالات و ایراداتی که در قوانین انتخابات گذشته وجود داشته در لایحه جدید با تطبیق سیاست‌های کلی انتخابات بر طرف شود.

کاظمی با بیان اینکه در سیاست‌های کلی انتخابات که ابلاغ شد، مقرر شده تا انتخابات تجمیع شود، متذکر شد: در لایحه حتما باید به این توجه شود که هر 2 سال یکبار انتخابات ریاست جمهوری و شوراها و از طرف دیگر انتخابات مجلس و خبرگان نیز با هم برگزار شوند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به بند یک سیاست‌های کلی انتخابات می‌توان گفت که استانی شدن انتخابات مجلس منتفی شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet