ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/26 17:58:29
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی عنوان داشت:

رفع مشکلات صندوق های بازنشستگی کار یک یا دو روز نیست

محمد رضا بادامچی با تاکید بر وجود بحران در صندوق های بازنشستگی، تصریح کرد: رفع مشکلات صندوق ها کار یک یا دو روز نیست و این بحران ها از خیلی از بحران‌های جامعه عمیق تر است.
رفع مشکلات صندوق های بازنشستگی کار یک یا دو روز نیست محمد رضا بادامچی با تاکید بر وجود بحران در صندوق های بازنشستگی، تصریح کرد: رفع مشکلات صندوق ها کار یک یا دو روز نیست و این بحران ها از خیلی از بحران‌های جامعه عمیق تر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106156364549.jpg رفع,مشکلات,صندوق,های,بازنشستگی,کار,یک,یا,دو,روز,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ برنامه " مناظره " با موضوع صندوق های بازنشستگی، ناکارآمدی و هویت اقتصادی بی ثبات و با حضور محسن صابری مدیر کل سابق تشکل های کارگری و کارفرمایی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و محمد رضا بادامچی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

محسن صابری صندوق های بازنشستگی را شامل سه رکن دانست و عنوان داشت: بیمه دهنده، بیمه شده و نماینده سیاست گذار که دولت ها هستند. در صندوق تامین اجتماعی دارایی های دو قشر کارگر و کارفرما وجود دارد.

وی به چالش ها اشاره کرد و یادآوری شد: صندوق های بازنشستگی بنگاه های اقتصادی هستند و مانند خیلی از بنگاه های دیگر باید دیده شوند و معضلات آنها را مشاهده کرد. اینکه بزرگ یا ادغام شوند، مشکلی را دوا نکند و بلکه باید به مثابه یک بنگاه اقتصادی به آن نگاه کرد.

مدیر کل سابق تشکل های کارگری و کارفرمایی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تامین اجتماعی مشکل عدم ورودی مناسب را ندارد، گفت: خیلی از کارگران بیمه نشده اند و غیر رسمی کار می کنند در حالی که قانونا باید بیمه شوند ولی خیلی از آنها از قانون اطلاعی ندارند. بنابراین تامین اجتماعی مشکل ورودی ندارد. این صندوق مشکلات دیگری از جمله عدم سرمایه گذاری مناسب و سوء مدیریت دارد.

همچنین محمد رضا بادامچی با تاکید بر وجود بحران در صندوق های بازنشستگی، تصریح کرد: این بحران ها از خیلی  از بحران های جامعه عمیق تر است. مشمولین صندوق ها 30 سال بیمه پرداخت می کنند و با یک امید و آرمانی این صندوق ها را انتخاب کرده اند تا در وقت بیکاری و بازنشستگی آنها را تامین کنند ولی وقتی احساس کنند صندوق ها از ایشان به این شکل پشتیبانی نمی کنند، به بحران می رسیم.

وی با تصریح بر اینکه مسئله رفع مشکلات صندوق ها کار یک یا دو روز نیست، اظهار داشت: پیش بینی هایی نیاز است که این کار قبلاً انجام نشده است. به جز ورودی و خروجی که بیمه پرداز پرداخت می کند، دارد سرمایه گذاری نیز می کند. هر کدام از این صندوق ها شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ های گسترده ای دارند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: متاسفانه در مدیریت ها پیش بینی های لازم برای زمان بازنشستگی کشوری نشده است و ناگهان به بازنشستگی کشوری رسیده ایم و در حال حاضر پشتیبانی منفی است.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet