هدر موبایل
1395/07/27 10:07:52
سرویس صحن
جهت تامین نظر شورای نگهبان؛

ترکیب اعضای شورای عالی مهارت مشخص شد

نمایندگان مردم در خانه ملت، ترکیب اعضای شورای عالی مهارت را مشخص کردند که ریاست آن برعهده معاون اول رئیس جمهور است.
ترکیب اعضای شورای عالی مهارت مشخص شد نمایندگان مردم در خانه ملت، ترکیب اعضای شورای عالی مهارت را مشخص کردند که ریاست آن برعهده معاون اول رئیس جمهور است. https://cdn.icana.ir/d/019/80726.jpg ترکیب,اعضای,شورای,عالی,مهارت,مشخص,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 27 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه کشور اعاده شده از شورای نگهبان با اصلاح تبصره 6 ماده یک با 156 رأی موافق، بدون رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 237 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند که براساس آن عبارت "کنفرانس ها" از تبصره 6 ماده یک حذف شد.

براساس تبصره 6 اصلاحی ماده یک لایحه مذکور؛ دولت موظف است برای مشارکت انجمن های علمی، نخبگان و دانشمندان کشور در همایش ها و مجامع علمی و پژوهشی بین المللی و برتر جهان و بهره گیری از توانمندی های دانشمندان و نخبگان ایران در جهان و فراهم کردن فرصت های مطالعاتی در داخل و خارج کشور سازوکار لازم را ایجاد نماید.

همچنین نمایندگان در ادامه با اصلاح بند 5 الحاقی ماده یک لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه کشور نیز با 144 رأی موافق، 22 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 234 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند که بر این اساس متن جدیدی جایگزین متن قبلی بند الحاقی شد.

در بند الحاقی 5 ماده یک اصلاح شده نیز آمده است؛ شورای عالی مهارت با ترکیب زیر به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل می شود. این شورای مکلف است براساس آیین نامه ای که به پیشنهاد وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه کشور حداکثر ظرف مدت 6 ماه به تصویب هیات وزیران می رسد. نظام صلاحیت حرفه ای مشاغل متناسب با حرفه و میزان مهارت در آن حرفه و مدرک علمی مهارتی را طراحی و استقرار آن را مدیریت کند.

ترکیب اعضا:

- معاون اول رئیس جمهور (رئیس شورا)

- وزرای آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور(نایب رئیس)

- اتاق ها، کانون ها یا سازمان های بخش غیردولتی هر کدام یک نماینده (بدون حق رأی)

- سه نفر متخصص و صاحب نظر در امر آموزش فنی و حرفه ای، مهارت آموزی و بازار کار (بدون حق رأی) این افراد به پیشنهاد و تصویب اکثریت اعضای شورای عالی انتخاب و با حکم معاون اول رئیس جمهور برای مدت 4 سال منصوب می شوند. انتخاب مجدد آنها بلامانع است.

تبصره 1- سایر وزرا حسب مورد به دعوت رئیس شورا حضور می یابند.

تبصره 2- دبیر شورا توسط معاون اول رئیس جمهور انتخاب می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet