هدر موبایل
1395/07/28 09:26:57
سرویس اقتصادی
وقف چی:

تولید بالایی مرکبات؛ فرصتی که نباید تبدیل به تهدید شود

عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس گفت: تولید بالای مرکبات یک فرصت است که نباید تبدیل به تهدید شود.
تولید بالایی مرکبات؛ فرصتی که نباید تبدیل به تهدید شود عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس گفت: تولید بالای مرکبات یک فرصت است که نباید تبدیل به تهدید شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107181429695.jpg ,تولید,بالایی,مرکبات؛,فرصتی,که,نباید,تبدیل,به,تهدید,شود Icana

 علی وقف چی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت درباره  وضعیت تولید مرکبات در کشور گفت:  تولید بالای مرکبات در کشور یک  فرصت به شمارمی آید  اما متاسفانه این فرصت هم اکنون مانند یک تهدید  برای کشور تلقی می شود و این در حالی است که عدم مدیریت  عاملی است که نمی توانیم محصول  با کیفیتی همچون مرکبات  را به نحو شایسته ای صادر کنیم.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما متاسفانه در بحث  تجارت فرهنگ سازی نکردیم، تصریح کرد:  ما باید در راستایی صادرات بهینه  در زمینه های  صنعتی و کشاورزی  اقدامات بهینه  ای را تدارک بینیم بنابراین  باید با شناسایی  ظرفیت های  صادراتی  محصولات کشاورزی کشور،  اقدامات کاربردی جهت صادرات موثر محصولات  کشاورزی  را  عملیاتی کنیم.

 وقف چی، ادامه داد:  اعتماد ما به بخش خصوصی در زمینه صادرات محصولات کشاوزی  باید افزایش  یابد  تا بتوان شاهد حضور  موثرتر این بخش در  عرصه صادرات محصولات کشاورزی باشیم.

 وی تصریح کرد:  باقیمانده های دارویی،  سموم  و کود شیمیایی  از عوامل محدود کننده در بازار فروش به شمار می آید  و این در  حالی است که کم لطفی  گمرک ایران است که به جای اینکه  به درآمدهای  دائمی فکر کند به در آمدهای مقطعی  و زود گذر فکر می کنند.

 نماینده  مردم زنجان و طارم در مجلس،  افزود:  با توجه به ظرفیت تولیدی که در محصولات کشاورزی بویژه مرکبات داریم  اگر  استاندارهای صادراتی و تولید را به نحو مطلوب  رعایت کنیم می توان در  این عرصه  رتبه مناسبی در  صادرات مرکبات  در بازار جهانی  برای  کشورمان  ایجاد کنیم.

 وی ادامه  داد : ما باید از ظرفیت  تنوع آب  هوایی که در کشورمان  داریم به نحو مطلوب استفاده کنیم  بنابراین باید در  این راستا  با یک برنامه مهم  تدابیری برای صادرات محصولات  کشاورزی ترسیم کنیم.

 عضو هیئت رییسه  کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع  طبیعی مجلس یادآورشد:  تولید بالای مرکبات  یک فرصت  است که  نباید تبدیل  به تهدید شود.

 پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet