هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابراهیمی:

طرح کاداستر نمی‌تواند مشکل مالکیت اراضی کشاورزی را حل کند/قانون تعیین مالکیت اراضی کشاورزی به‌روز رسانی شود

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه‌ طرح کاداستر نمی‌تواند مشکل مالکیت اراضی کشاورزی را حل کند، گفت: قانون مربوط به تعیین مالکیت اراضی کشاورزی و سایر اراضی ملی باید به‌روز رسانی شود.
سه‌شنبه 27 مهر 1395 ساعت 14:29
طرح کاداستر نمی‌تواند مشکل مالکیت اراضی کشاورزی را حل کند/قانون تعیین مالکیت اراضی کشاورزی به‌روز رسانی شود عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه‌ طرح کاداستر نمی‌تواند مشکل مالکیت اراضی کشاورزی را حل کند، گفت: قانون مربوط به تعیین مالکیت اراضی کشاورزی و سایر اراضی ملی باید به‌روز رسانی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608107918113494.jpg طرح,کاداستر,نمی‌تواند,مشکل,مالکیت,اراضی,کشاورزی,را,حل,کند/قانون,تعیین,مالکیت,اراضی,کشاورزی,به‌روز,رسانی,شود Icana

علی‌ ابراهیمی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت درخصوص مشکلات حوزه ثبت اراضی کشاورزی، گفت: مشکل اراضی کشور با اجرای طرح کاداستر حل نخواهد شد زیرا قبل از آن باید مالکیت این اراضی تعیین تکلیف شود، متاسفانه بعد از قانون اصلاحات اراضی کشاورزی پیش از انقلاب اقدام موثری در خصوص تعیین تکلیف اراضی ملی و کشاورزی صورت نگرفته است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اراضی کشاورزی در گذشته بر اساس مقررات وقت معین شده اما در دوره‌های بعد از آن اوقاف نیز در برخی از زمین‌ها ورود پیدا کرد، در واقع مردم بر اساس سهم اراضی مُشا‌ء مالک بودند نه بر اساس حدود اراضی، از این رو بین مالکان و مدعیان اراضی اختلافات و اشکالات اساسی شکل گرفته است.

وی با یادآوری اینکه در سال‌های اخیر تنها قوانین ترمیمی در خصوص تعیین تکلیف اراضی کشاورزی اضافه شده، گفت:  گذشت 54 سال از قوانین مربوط به اصلاحات اراضی کشاورزی سبب عدم سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی شده است، از این رو در تلاش هستیم تا در مجلس دهم طرحی را جهت اصلاح مالکیت‌های اراضی کشاورزی تدوین و تصویب کنیم.

ابراهیمی با یادآوری اجرای طرح کاداستر، گفت: طرح کاداستر تنها می‌تواند سطح اراضی در مناطق مختلف را به هکتار تبدیل کرده و موقعیت‌های آن را مشخص می‌کند اما تکلیف تصرف اراضی و مالکیت آنها را نمی‌تواند تعیین و اصلاح کند، متاسفانه در برخی مناطق، عده‌ای ملی بودن و موقوفی بودن اراضی را نمی‌پذیرند لذا بین مرزبندی مالیکت‌های مردمی و سایر اراضی ابهام است.

عضو کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزرای جهاد کشاورزی در عدم تعیین تکلیف اراضی کشاورزی نقشی ندارد، تصریح کرد: این وزارتخانه به دنبال افزایش تولیدات و بهره‌برداری محصولات کشاورزی است، در خصوص مالکیت اراضی دستگاه‌ها و سازمان های مختلف درگیرند، بنابراین بهتر است از مجاری دیگر چون مجلس معضل دنبال شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر