هدر موبایل
1395/07/27 12:00:24
سرویس صحن
دلخوش در نطق میان‌دستور مطرح کرد:

ضرورت اصلاح ساختار قانون مالیات بر ارزش افزوده/ حق‌الناس نادیده گرفته شده است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن انتقاد از اجرای ناقص قانون مالیات بر ارزش افزوده، تاکید کرد: ساختار قانون مالیاتی کشور به ویژه قانون مالیات بر ارزش افزوده باید اصلاح شود.
ضرورت اصلاح ساختار قانون مالیات بر ارزش افزوده/ حق‌الناس نادیده گرفته شده است سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن انتقاد از اجرای ناقص قانون مالیات بر ارزش افزوده، تاکید کرد: ساختار قانون مالیاتی کشور به ویژه قانون مالیات بر ارزش افزوده باید اصلاح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106175560793.jpg ضرورت,اصلاح,ساختار,قانون,مالیات,بر,ارزش,افزوده/,حق‌الناس,نادیده,گرفته,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، کاظم دلخوش اباتری در نشست علنی امروز(27 مهر) مجلس شورای اسلامی، ضمن ایراد شعری مبنی بر اینکه «همت بکنیم سال زیبا بشود... اقدام و عمل همیشه احیا شود... وقت است که هم‌صدا و هم‌دل باشیم.... تا چرخه اقتصاد پویا بشود»، گفت: در شرایط فعلی دولت باید نسبت به برخی از دستگاه‌های اجرایی به خصوص در بخش‌های اقتصادی بازبینی کند، متاسفانه دولتی هر آنگونه که بخواهد عوامل و نیروهای خود را جابه‌جا می‌کند و دولت فعلی علی‌رغم همه تلاش‌ها به نواقص توجه نمی‌کند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت فعلی برای شرایط فعلی کشور نامناسب است، تصریح کرد: دولت می‌تواند تیمی را تشکیل دهد و از کسانی که بدون نقص فعالیت دارند حمایت کرده و مسئولانی که به مشکلات مردم واقف نیستند را جابه‌جا کند.

دلخوش افزود: اصلاح ساختار مالیاتی به خصوص مالیات بر ارزش افزوده باید از سوی وزارت اقتصاد و دارایی پیگیری شود، به خصوص در طرح جامع که در دست تدوین است بدان بپردازد، در واقع نقاط ضعف اجرای مالیات بر ارزش افزوده که اصناف به ویژه در شهرهای محروم را دچار مشکل کرده باید اصلاح شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: علی‌رغم آنکه در دوره هشتم مجلس قانون مالیات برارزش افزوده را تهیه کردیم، متاسفانه در اجرا بیش از ده‌ها اشکال در پیاده کردن مالیات بر ارزش افزوده اشت چراکه حق‌الناس نادیده گرفته شده است.

وی با انتقاد از آنچه طرح‌های غیرکارشناسی انتقال آب از یک حوزه آبریز به سایر استان‌ها خواند، گفت: کمک وزارت نیرو به کشور را نفی نمی‌کنم اما کمک به یک نقطه نباید سبب آسیب به نقطه دیگر شود، مانند خشکسالی دریاچه ارومیه که مشکلاتی بسیاری را رقم زده است، برای انتقال آب از خزر باید کارشناسی و با توجه به مسائل امنیتی، سیاسی و اجتماعی بررسی شود.

دلخوش یادآور شد: از وزیر نیرو انتقاد دارم، متاسفانه امروز طرح انتقال آب از خزر مطرح می‌شود ولی هزینه تبدیل آب شور دریاچه خزر به آب شیرین، هزینه انتقال و عدم پیوستگی آب این دریاچه به آبهای آزاد و مشکلات بعدی آن هیچ توجه نمی‌شود، وزارت نیرو می‌خواهد ابرو را بردارد، چشم را هم کور می‌کند، دو ماه قبل طرحی در این باره به امضاء دوستان رساندم که می‌خواهم در تعداد امضاهای آن دست برده نشود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن بیان افزایش روند رو به رشد سن جمعیت جوانان در کشور ،افزود: روند رو به رشد سن زاد و ولد از 4.2 درصد به رشد منفی تنزل یافته است، جوانان به مرحله اشتغال رسیده‌اند اما فکری برای اشتغال آنان نکرده‌ایم، مرکز پژوهش‌های مجلس و دولت باید مشکل را حل کنند. در این راستا طرحی به مرکز داده‌ام تا با منابع ناشی از هدفمندسازی یارانه‌ها در راستای رونق تولید و صنایع و فعال کردن بیش از 8 هزار واحد تولیدی غیرفعال و نیمه فعال اقدام شود، در واقع اگر میانگین 200 هزار شغل برای هر یک از این مشاغل در نظر بگیریم موفق به ایجاد یک میلیون و 6 هزار شغل می‌شویم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت صنعت گردشگری استان‌های شمالی، گفت: این صنعت حرف اول را در دنیا می‌زند، مجلس و دولت باید به صنعت گردشگری در حوزه اشتغال، تفریح و پیش‌بینی امکانات توجه جدی داشته باشند و منابع و اعتبارات لازم را در اختیار متولیان این بخش قرار دهد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet