ایام محرم 1398
1395/07/27 12:41:24
سرویس صحن
گودرزی در نطق میان دستور:

آفت مبارزه با فساد، جناحی کردن فساد است/ لزوم برخورد انقلابی با مفسدان اقتصادی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه آفت مبارزه با فساد جناحی کردن آن است، تصریح کرد: باید مفسدان اقتصادی بدون ملاحظه و رودربایستی مجازات شوند تا اعتماد مردم آسیب نبیند.
آفت مبارزه با فساد، جناحی کردن فساد است/ لزوم برخورد انقلابی با مفسدان اقتصادی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه آفت مبارزه با فساد جناحی کردن آن است، تصریح کرد: باید مفسدان اقتصادی بدون ملاحظه و رودربایستی مجازات شوند تا اعتماد مردم آسیب نبیند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105791529952.jpg آفت,مبارزه,با,فساد،,جناحی,کردن,فساد,است/,لزوم,برخورد,انقلابی,با,مفسدان,اقتصادی, Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عباس گودرزی در نشست علنی امروز ( سه شنبه، 27 مهرماه ) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: رهبر شریف و شجاع انقلاب بیش از ربع قرن است دشمن را بیرون دروازه ها نگه داشته و خواب نظام سلطه و در رأس آن آمریکا را برای تسلط بر منابع این کشور و منافع این ملت پریشان نموده است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، افزود: آمریکا در نقطه نقطه جهان جنایت می کند و دست او به خون انسان های بیگناه آلوده است و از طرفی دیگر دم از حقوق بشر می زند؛ کدام حقوق بشر؟ آمریکا ناقض اصلی حقوق بشر در عالم است؛ آمریکا قابل اعتماد نیست و اهل فریب و نقض عهد است کما اینکه در اجرای برجام نقض عهد کرد و به تعهدات خود عمل نکرد.

وی ادامه داد: بالاترین مبارزه با آمریکا در خدمت رسانی به مردم است زیرا یکی از بزرگترین سرمایه های نظام اعتماد مردم است. آنان که با برداشت های نجومی از بیت المال و زندگی اشرافی و تجمل گرایی روزگار می گذرانند و بعضا مدعی انقلابی گری هم هستند بدانند که خائن به اعتماد ملت هستند؛ آفت مبارزه با فساد این است که فساد را نیز جناحی کنیم.

گودرزی با بیان اینکه آفت مبارزه با فساد جناحی کردن آن است، تصریح کرد: باید با مفسدان اقتصادی قاطعانه برخورد شود و بدون ملاحظه و رودربایستی مجازات شوند تا اعتماد مردم آسیب نبیند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: مفسد هر که می خواهد باشد چه چپ و چه راست، اصولگرا و اصلاح طلب، ریش دار و بدون ریش، عمامه به سر و کت و شلواری باید با فساد و مفسد برخورد انقلابی شود؛ در هر جناحی که باشد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس با بیان اینکه از جمله معضلات امروز کشور چند شغله ها و اشتغال به کار بازنشستگان در دستگاه ها، نهادها و مجموعه های دولتی است، گفت: در حالی که خیل زیادی از جوانان تحصیلکرده وجود دارد که با در های بسته مواجه می شوند می گویند؛ فلانی تجربه دارد حیف است برکنار شود؛ اگر فلانی ها دلسوز انقلاب و مردم بودند در زمان خدمت نیروی جوان در کنار خود بکار می گرفتند تا برای انقلاب و کشور کارسازی و نیرو تربیت نمایند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، بر لزوم اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان از سوی دولت تاکید کرد و گفت: دولت باید در این باره رودربایستی را کنار گذاشته و مصلحت مردم و آینده کشور را بر رضایت افراد و جریانات ترجیح دهد.

وی  با انتقاد از تبعیض و بی عدالتی در توزیع فرصت های شغلی، افزود: چرا باید از یک خانواده چندین نفر با پارتی و رابطه مشغول به کار شوند در حالی که برخی از خانواده ها که حتی یک نان آور هم ندارند فقط به جرم نداشتن پارتی از اشتغال محروم باشند؟ اینجا این سوال مطرح می شود؛ متولی اشغال در کشور چه نهادی است و جوانان بیکار باید به چه نهادی مراجعه کنند؟ رهبر معظم انقلاب فرموده اند؛ گستردن عدالت بالاترین رقم های تقوا است؛ این موضوع  از نماز و روزه روزه‌دار در تابستان بالاتر است.

گودرزی با تشریح مشکلات حوزه انتخابیه خود، گفت: شهرستان بروجرود شهری که در برهه ای از تاریخ آمار علما و مجتهدین آن را بیش از 70  مجتهد مسلم و جامع الشرایط همعصر در کتب تاریخی نگاشته اند؛ شهر علما، شهدا، مفاخر و مشاهیر، دارالمومنین و دارالسرور و به تعبیر رهبر معظم انقلاب شهر بروجرد شهر استعدادهای درخشان است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: اما بروجرد و اشترینان با این همه تمدن کهن و هویت دینی، انقلابی و ظرفیت سرشار و نقش آفرینی های بی بدیل اکنون با جمعیتی بالغ بر 400هزار نفر مورد بی مهری قرار گرفته و حال و روز خوشی ندارد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، افزود: بروجرد در حوزه بهداشت و درمان، دارای دو بیمارستان با قدمت بسیار است که تاکنون بیمارستان جدیدی در آن دیار به بهره برداری نرسیده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بیماران در راهرو و گاه در محوطه بیمارستان بستری می شوند و وضعیت بغرنج است؛ بیمارستان آیت الله بروجردی که همواره با وعده بدون عمل مسئولان برای افتتاح گرفتار است اکنون وزیر راه و شهرسازی در خصوص تکمیل ساختمان و وزیربهداشت ودرمان در خصوص تجهیز و تامین نیروی انسانی آن وعده افتتاح در سال جاری را داده اند؛ عمل به آن قول و وعده ها مطالبه جدی مردم بروجرد است تا بارقه امید در میان مردم آن دیار مجددا زنده گردد.

وی ایجاد دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان بروجرد را مطالبه جدی مردم دانست و گفت: این موضوع خواسته به حقی است که انتظار می رود رئیس جمهور و وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی در این خصوص مساعدت ویژه داشته باشند.

گودرزی یادآور شد: از وزیر نیرو پیرو پیگیری ها و مکاتبات پیشین تقاضا دارم با توجه به کاهش کیفیت آب شرب بروجرد و کمبود آب کشاورزی مورد نیاز بروجرد و اشترینان مجوز تخصیص سالانه 40 میلیون متر مکعب از گلرود را صادر نماید.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه شهرستان بروجرد از اعتبارات ملی کم بهره و از اعتبارات استانی کم نصیب است، گفت: همچنین عدم رعایت بومی گزینی با وجود نیروی های متعدد بیکار تحصیلکرده در بروجرود و اشترینان مردم را رنج می دهد از دولت تقاضا داریم به این موضوع رسیدگی کند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس میراث فرهنگی کشور، ادامه داد: با وجود ظرفیت های متعدد تاریخی و گردشگری در شهرستان بروجرد متاسفانه سهم ما از اعتبارات ملی و استانی ناچیز است تقاضا داریم رسیدگی شود.  

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: آیا شایسته است در شهرستان بروجرد که بیش از 70 سال سابقه سینما دارد امروز از 4 سینما تنها یک سینما آن هم با تجهیزات فرسوده وجود داشته باشد از وزیر ارشاد  تقاضا داریم به این موضوع رسیدگی نماید.

وی در تذکری به رئیس جمهور گفت:  آیا سزاوار است در شهرستان بروجرد از فرمانداری ویژه تنها تابلویی نصب باشد و از توسعه اختیارات خبری نباشد.

گودرزی یادآور شد: آیا شایسته است از منطقه ویژه اقتصادی بروجرد تنها به تابلو و نام و عنوان اکتفا شود و در عمل اتفاقی نیفتد از رئیس منطقه آزاد به صورت جدی تقاضا داریم به این موضوع رسیدگی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: آیا زیبنده است  از سیمای بروجرد تنها تابلو و یک اتاقک نصیب مردم شود و خبری از شبکه مستقل نباشد؟ از صداوسیما انتظار داریم در خصوص راه اندازی شبکه مستقل اقدام کند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آیا عدالت است که از فرودگاه بروجرد تنها فقط یک نام و از راه آهن تنها شعار در میان باشد، گفت: از وزیر راه و شهرسازی تقاضا داریم در این باره اقدام عاجل به عمل آورند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کارخانه های بروجرد یا تعطیل یا نیمه تعطیل هستند؛ کاشی جم و زاگرس خودرو تعطیل و نساجی و سامان کاشی در حال تعطیلی هستند از رئیس جمهور تقاضای رسیدگی ویژه به این موضوع داریم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،  با انتقاد از اینکه فقر و رکود در اشترینان موج می زند، گفت: در شهرستان بروجرد حدود 40 درصد در انتخابات مجلس شرکت کردند نه اینکه با انقلاب قهر کرده باشند که مردم شهرستان بروجرد عاشق انقلاب، مطیع رهبر و دلداده امام هستند اما مورد بی توجهی و بی مهری قرار گرفته اند؛ رئیس جمهور! وزیران! مسئولان ارشد نظام! به داد شهرستان بروجرد برسید؛ البته مواردی هم وجود دارد که ترجیحا از طریق مسئولان پیگیری خواهم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet