هدر موبایل
1395/07/27 12:38:43
سرویس صحن
نجفی خوشرویی در نطق میان دستور:

دریای خزر را به دریاچه ارومیه دیگری تبدیل نکنید/ لزوم پرهیز از نگاه امنیتی به مسائل و مشکلات فرهنگیان

نماینده مردم بابل در مجلس با اشاره به مخالف‌ها با انتقال آب دریای خزر به سمنان به دلیل پیامدهای زیست محیطی، تصریح کرد: نباید دریاچه ارومیه دیگری به وجود آورد.
دریای خزر را به دریاچه ارومیه دیگری تبدیل نکنید/ لزوم پرهیز از نگاه امنیتی به مسائل و مشکلات فرهنگیان نماینده مردم بابل در مجلس با اشاره به مخالف‌ها با انتقال آب دریای خزر به سمنان به دلیل پیامدهای زیست محیطی، تصریح کرد: نباید دریاچه ارومیه دیگری به وجود آورد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107673910730.jpg دریای,خزر,را,به,دریاچه,ارومیه,دیگری,تبدیل,نکنید/,لزوم,پرهیز,از,نگاه,امنیتی,به,مسائل,و,مشکلات,فرهنگیان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی نجفی خوشرویی در نشست علنی امروز (سه شنبه 27 مهرماه) در نطق میان دستور خود با بیان اینکه مردم بابل با مشارکت بیش از 70 درصد در  دوره نخست انتخابات حماسه آفریدند و پدیده انتخابات ایران شدند، گفت: مازندران کارکرد ملی دارد اما از جایگاه ملی در بسیاری از بخش‌ها و فرصت‌های توزیع منابع برخوردار نیست.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استان مازندران از سه مشکل اساسی بیکاری جوانان، ناقص بودن زیرساخت‌ها همچون آب، برق، مواصلات و مشکلات زیست محیطی و پسماند رنج می‌برد و متاسفانه طرح جامعی برای مقابله با این پدیده‌ها مشاهده نمی‌شود و باید با نگاه ویژه به این مشکلات استان مازندران نگاه کرد.

وی ادامه داد: تمامی نمایندگان با انتقال آب دریای خزر به سمنان به دلیل پیامدهای زیست محیطی مخالف هستند، جنگل‌های مازندران در مخاطره است و اکوسیستم مناطق شمالی و تمامی کشور تحت تاثیر این موضوع  قرار گرفته‌اند لذا نباید دریاچه ارومیه دیگری به وجود آورد، همچنین انتظار است مازندران به لیست پیشنهادی برای ایجاد مناطق آزاد تجاری افزوده شود.

نجفی خوشرویی با بیان اینکه جوانان موتور محرک رشد و توسعه هستند اما متاسفانه طرح جامع برای ساماندهی امور جوانان مشاهده نمی‌شود، اضافه کرد: بیکاری جوانان، بحران آب، تضعیف اعتماد عمومی، فساد،  فقر و تبعیض بزرگترین موارد تهدید امنیت ملی کشور  به شمار میروند لذا باید به صورت ویژه با این پدیده‌ها رو به رو شد.

وی ادامه داد: مسائل و مشکلات فرهنگیان باید در قالب یک پروژه ویژه مورد توجه همه نظام قرار بگیرد و مطالبات صنفی آنها نباید به مسائل امنیتی تبدیل شود، همچنین قانون انتخابات همچنان که رهبر معظم فرمودند و اخیرا در قالب سیاست‌های کلی انتخابات نیز ابلاغ شد نیازمند بازنگری است و از دولت می‌خواهم هرچه سریعتر لایحه مربوطه را ارائه کند.

این نماینده با بیان اینکه باید هزینه هنگفت تبلیغات، نحوه احراز صلاحیت و سلامت فرایند آن و سیستم رای‌گیری مورد توجه جدی قرار گیرد، گفت: سیستم حزبی می‌تواند به افزایش وزن مجلس و نامزدهای انتخابات کمک کند لذا باید از روش‌های موفق که در بسیاری از کشورهای جهان تجربه شده، استفاده کرد.

نجفی خوشرویی از تلاش و دستاوردهای دولت در کنترل تورم، ایجاد ثبات اقتصادی، کشایش فضای جدید در سیاست خارجی و توافق هسته‌ای تشکر کرد و افزود: تلاش برای خروج از رکود، کمک همه دستگاه‌ها برای تسهیل جذب سرمایه‌گذاری خارجی، ساماندهی اقدامات در چارچوب اقتصاد مقاومتی و بهربرداری موثر از فضای پسابرجام در تولید و تجارت نیز مورد انتظار است.

وی با درخواست از از وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اتمام کمربندی جنوبی بابل پس از 16 سال تاخیر، گفت: از وزیر جهاد توجه شایسته به احیا و تقویت موسسه استراتژیک "مرغ لاین" را خواستار هستم، همچنین از وی و رئیس سازمان خصوصی‌سازی می‌خواهم که به وضعیت "کشتارگاه صنعتی بندپی" (هبه شده از سوی مقام معظم رهبری به مردم منطقه) که اکنون به دلیل واگذاری به بخش خصوصی به موضوع اختلاف و معضلات اجتماعی تبدیل شده، رسیدگی عاجل داشته باشند.

نجفی خوشرویی ادامه داد: متاسفانه وضعیت فروش مرکبات در منطقه بابل مناسب نیست و باغداران ضرر و زیان هنگفتی را متقبل می شوند لذا از رئیس جمهور و وزرای صنعت و جهاد کشاورزی موکدا درخواست می شود که با فوریت مصوبه ویژه‌ای را در جهت حمایت از باغداران و رونق صادرات محصولات باغی تصویب کنند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در پایان از روند آزادی شهر موصل از چنگال تروریست‌ها ابراز خوشحالی کرد و گفت: خسته نباشید عرض می‌کنم به همه افرادی که در جبهه مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایان خشونت‌ورز مصمم و جدی در کنار مردم عراق بوده‌اند، زنده باد بابل، زنده باد عقلانیت، زنده باد اصلاحات و زنده باد شرافت./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet