هدر موبایل
1395/07/27 14:50:24
سرویس اجتماعی
محجوب:

تاکید بر رد لایحه اصلاح قانون کار در مجلس/ لایحه اصلاح قانون کار مخالف حقوق 40 میلیون کارگر است

رییس فراکسیون کارگری مجلس با تاکید بر ضرورت رد لایحه اصلاح قانون کار در مجلس، گفت: لایحه اصلاح قانون کار حقوق ۴۰ میلیون کارگر را نادیده گرفته است.
تاکید بر رد لایحه اصلاح قانون کار در مجلس/ لایحه اصلاح قانون کار مخالف حقوق 40 میلیون کارگر است رییس فراکسیون کارگری مجلس با تاکید بر ضرورت رد لایحه اصلاح قانون کار در مجلس، گفت: لایحه اصلاح قانون کار حقوق 40 میلیون کارگر را نادیده گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/58688.jpg تاکید,بر,رد,لایحه,اصلاح,قانون,کار,در,مجلس/,لایحه,اصلاح,قانون,کار,مخالف,حقوق,40,میلیون,کارگر,است Icana

علیرضا محجوب در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص برخی انتقادات به لایحه اصلاح قانون کار مبنی بر حذف پوشش بیمه اجتماعی تامین اجتماعی برای کارگران، گفت: در ماده 73 قانون برنامه پنجساله توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور تاکید شده که اصل تنظیم قانون کار توجه به 3 جانبه گرایی و تعامل میان 3 طرف (دولت، کارگر و کارفرما) باشد اما در کدام بخش از این لایحه به این موضوع توجه شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر وپردیس درمجلس شورای اسلامی با انتقاد از حذف بیمه بیکاری افراد غیر شاغل در لایحه اصلاح قانون کار، افزود: در اصلاح قانون کار تشکل‌های کارگری باید توسعه پیدا کند همچنین حق اعتراض کارگران باید افزایش پیدا کند هرچند که در این لایحه به مقاصد قانونی هیچ توجهی نشده است.

وی با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون کار قابل طرح در مجلس نیست، تصریح کرد: هدف افراد تنظیم‌کننده این لایحه سلب و به حداقل رساندن مدارهای امنیتی در حوزه کارگران است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه هر اصلاحی در قانون کار باید ز سوی مجلس انجام شود، ادامه داد: اما به هیچ کدام ازضوابط قانونی در این لایحه توجه نشده و دراین باره نمی توان گفت وگو کرد.

محجوب با اشاره به اینکه مقاصد در لایحه اصلاح قانون کار ضدکارگری است، گفت: متاسفانه در این لایحه برای کارگران حقوق حداقلی درنظر گرفته شده که این معنای بیگاری کارگران بوده و این موضوع به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، بنابراین تنظیم این لایحه تنها هزینه کارفرمایان را کاهش و حاشیه سود آنها را افزایش می‌دهد؛ واقعیت آن است که لایحه اصلاح قانون کار نادیده گرفتن حقوق اکثریت 40 میلیونی کارگری و توجه به اهداف یک اقلیت کوچک است.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه این لایحه را درمجلس رد خواهیم کرد، تصریح کرد: در دولت قبل به دولت نامه نوشتیم که قانون برنامه پنجم را درخصوص کارگران اجرا کنید و تاکید کریم که طرح 8 مورد در لایحه اصلاح قانون کار قابل رسیدگی نیست اما دولت قبل به این موضوع هیچ توجهی نکرد.

رییس فراکسیون کارگری مجلس، تصریح کرد: دراین مجلس هم باز نامه ای به دولت برای اصلاح این لایحه نوشته خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet