هدر موبایل
1395/07/27 17:36:55
سرویس اجتماعی
نوروزی در تشریح جلسه کمیسیون قضایی؛

موافقت همه مسئولان با کلیات مبارزه با مفاسد اقتصادی/ تشکیل یا عدم تشکیل سازمان مبارزه با مفاسداقتصادی محل اختلاف

سخنگوی کمیسیون قضایی‌وحقوقی مجلس از بررسی طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی در حضور وزیر دادگستری خبر داد و گفت: همه مسئولان موافق مبارزه هستند اما در خصوص تشکیل یا عدم تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی اختلاف نظر وجود دارد.
موافقت همه مسئولان با کلیات مبارزه با مفاسد اقتصادی/ تشکیل یا عدم تشکیل سازمان مبارزه با مفاسداقتصادی محل اختلاف سخنگوی کمیسیون قضایی‌وحقوقی مجلس از بررسی طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی در حضور وزیر دادگستری خبر داد و گفت: همه مسئولان موافق مبارزه هستند اما در خصوص تشکیل یا عدم تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی اختلاف نظر وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608100146621316.jpg موافقت,همه,مسئولان,با,کلیات,مبارزه,با,مفاسد,اقتصادی/,تشکیل,یا,عدم,تشکیل,سازمان,مبارزه,با,مفاسداقتصادی,محل,اختلاف Icana

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در تشریح جلسه امروز(27 مهرماه) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی با حضور مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، مجید انصاری نماینده دولت در مجلس، نمایندگان وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم بهارستان و رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حقیقت تمامی مسئولان مذکور معتقد به مبارزه با مفاسد اقتصادی هستند و قبول دارند که فساد اقتصادی در کشور وجود دارد اما در رابطه با چگونگی مبارزه با مفاسد اقتصادی اختلاف نظر وجود دارد.

وی افزود: برخی از  مسئولان از جمله وزارت دادگستری با تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی در زیر مجموعه قوه قضاییه مخالف هستند و معتقدند این سازمان همانند سازمان تعزیرات حکومتی باید مدیریت شود، در خصوص اینکه این سازمان زیرمجموعه چه نهادی باشد نیز اختلاف نظر وجود دارد به گونه‌ای که برخی معتقدند زیر‌مجموعه رهبری یا قوه قضاییه باشد.

سخنگوی کمیسیون قضایی‌وحقوقی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در مورد داشتن ضابطین قضایی مستقل یا وابسته به نیروی انتظامی نیز مباحث مختلفی مطرح است، سرانجام تایید شد که مبارزه با مفاسد اقتصادی دنبال شود اما برای بررسی موارد اختلافی جلسات دیگر با انجام کارهای کارشناسی پیگیری خواهد شد./

پیان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet