هدر موبایل
1386/07/17 09:13:00
سرویس بین الملل

رئیس مجلس سنای بلاروس: طرح های سرمایه گذاری مشترک ایران و بلاروس در سطح خوبی است

رئیس مجلس سنای بلاروس در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی، اجرای بیست و پنج توافق نامه میان ایران و بلاروس را زمینه بسیار مناسبی برای همکاری دو کشور دانست و یادآور شد روابط تهران - مینسک هم اکنون سیر عملی خود را طی می کند.

 آقای نوویتسکی که روز دوشنبه در حاشیه صدو هفدهمین نشست اتحادیه بین المجالس در ژنو با آقای حدادعادل دیدار می کرد افزود: طرح ساخت خودرو سمند ایران هم اکنون در بلاروس عملی شده است و طرح های سرمایه گذاری مشترک دو کشور در سطح خوبی است.

رئیس مجلس سنای بلاروس تاکید کرد: دیدگاه های تهران - مینسک در بسیاری از مسایل جهانی مشترک است و ایران و بلاروس می توانند با توجه به این که مجالس دو کشور قدرت زیادی دارند در جهت گسترش همکاری های دو جانبه به ویژه در سطح روابط پارلمانی موثر باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از روابط مستحکم ایران و بلاروس آن را الگوی مناسب برای بسیاری از کشورهای منطقه دانست.

حدادعادل تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به بلاروس به عنوان یک دوست مطمئن نگاه می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بلاروس در مجلس ایران جایگاه مناسبی دارد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با نگاه مثبت خود موافقت نامه های مربوط به بلاروس را خیلی راحت و آسان به تصویب می رسانند.

حدادعادل با بیان این که ایران و بلاروس از جانب برخی قدرت ها تحت فشار هستند، علت آن را تلاش دو کشور برای دست یابی به استقلال دانست.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما اگر به ظلم و جنایتی که در حق ملت فلسطین روا  می شود اعتراض نمی کردیم، اکنون از طرف برخی کشورهای غربی متهم به نقض حقوق بشر و نبود دموکراسی در کشورمان نمی شدیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet