هدر موبایل
1395/07/28 09:36:47
سرویس صحن
گزارش سخنگوی هیأت رئیسه از جلسه غیرعلنی:

سیاست‌ نظام در نشست لوزان، پیگیری آتش‌بس یا ترک مخاصمه در سوریه بود

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی با حضور ظریف، تصریح کرد: آقای ظریف مواضع جمهوری اسلامی ایران را در این اجلاس مطرح کردند که سیاست‌های نظام این بوده که این موضوع به صورت آتش‌بس یا ترک مخاصمه پیگیری شود.
سیاست‌ نظام در نشست لوزان، پیگیری آتش‌بس یا ترک مخاصمه در سوریه بود عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی با حضور ظریف، تصریح کرد: آقای ظریف مواضع جمهوری اسلامی ایران را در این اجلاس مطرح کردند که سیاست‌های نظام این بوده که این موضوع به صورت آتش‌بس یا ترک مخاصمه پیگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608101782019023.jpg سیاست‌,نظام,در,نشست,لوزان،,پیگیری,آتش‌بس,یا,ترک,مخاصمه,در,سوریه,بود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بهروز نعمتی در حاشیه نشست علنی امروز (چهارشنبه، 28 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به حضور وزیر امور خارجه در نشست غیرعلنی مجلس اشاره کرد و گفت: بر اساس دعوتی که توسط هیأت رییسه مجلس از آقای ظریف صورت گرفت ایشان در ابتدای جلسه امروز در صحن حاضر شدند و جلسه به صورت غیرعلنی آغاز شد و ظریف گزارشی از اجلاس لوزان ارائه داد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه 9 کشوری که در لوزان حضور داشتند هر یک تفکرات خاص خود را داشتند آقای ظریف مواضع جمهوری اسلامی ایران را مطرح کردند.

وی ادامه داد: دو موضوع قابل توجه در این مذاکرات وجود داشت؛ بحث اول اینکه موضوع سوریه راه‌حل نظامی ندارد و پیش از این هم سیاست‌های نظام در مذاکرات منعکس شده بود. ما به موضوع سوریه با راه‌حل سیاسی نگاه می‌کنیم، نه نظامی که ماحصلش کشته شدن ده‌ها هزار بی‌گناه سوری است.

وی افزود: مسأله بعدی ترک مخاصمه و نوع کمک‌رسانی به مردم است. سیاست‌های نظام این بوده که این موضوع به صورت آتش‌بس یا ترک مخاصمه پیگیری شود. در حال حاضر موضوع حلب به نقطه حساسی رسیده و مذاکرات 9 سپتامبر هم که توقف 48 ساعته را مدنظر داشت، جواب نداد. شاید یکی از دلایل آن این بوده که گروه‌های مختلف وحدت رویه نداشتند.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس تاکید کرد: شاید در آینده امکان اینکه نظرات گروه‌های مختلف فعال در سوریه گرفته شود و بهترین راه این باشد که آتش‌بس طولانی‌تر باشد و کریدوری باز شود که مردم حلب و سوریه بتوانند از امکانات انسان‌دوستانه بهتر استفاده کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet