ایام محرم 1398
1395/07/28 10:02:12
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان؛

اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی باید تمام وقت باشند

نمایندگان مجلس مصوب کردند اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی باید تمام وقت باشند و هیچگونه فعالیت اقتصادی و شغل دیگری به استثنای تدریس نداشته باشند.
اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی باید تمام وقت باشند نمایندگان مجلس مصوب کردند اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی باید تمام وقت باشند و هیچگونه فعالیت اقتصادی و شغل دیگری به استثنای تدریس نداشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/51540.jpg اعضای,هیأت,عامل,صندوق,توسعه,ملی,باید,تمام,وقت,باشند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 28 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه کشور اعاده شده از شورای نگهبان با حذف عبارت «صاحب رأی» تبصره 2 بند پ ماده 17 این لایحه با 169 رأی موافق، 4 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 238 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در بند پ تبصره 2 اصلاح شده این لایحه آمده است: جلسات هیأت امنای صندوق توسعه ملی با حداقل دو سوم اعضا رسمیت یافته و تصمیمات آن با حداقل 5 رأی اتخاذ می شود.

همچنین در ادامه نمایندگان با حذف عبارت «صاحب رأی» در تبصره یک بند ت ماده 17 این لایحه نیز با 172 رأی موافق و 2 رأی ممتنع از مجموع 238 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در تبصره یک بند ت ماده 17 اصلاحی این لایحه آمده است برکناری و قبول استعفای اعضای هیأت عامل مشروط به تأیید دو سوم اعضای هیأت امنا است.

گفتنی است نمایندگان با حذف عبارت «اعضای هیأت عامل مشمول حکم مندرج در اصل 142 قانون اساسی» در تبصره 2 بند ت ماده 17 این لایحه نیز با 159 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 238 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در این بند اصلاحی آمده است اعضای هیأت عامل باید تمام وقت باشند و هیچگونه فعالیت اقتصادی و شغل دیگری به استثنای تدریس نداشته باشند.

لازم به ذکر است نمایندگان با حذف تبصره 3 بند ج ماده 17 این لایحه نیز با 125 رأی موافق، 31 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بنابراین تبصره «دبیرخانه هیأت نظارت در محل دیوان محاسبات کشور است» از این لایحه حذف شد./                 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet