ایام محرم 1398
1395/07/28 10:09:16
سرویس صحن
جهت تامین نظر شورای نگهبان؛

پرداخت تسهیلات به بخش گردشگری، از شمول وظایف هیات امنای صندوق توسعه ملی حذف شد

نمایندگان مردم در خانه ملت، جهت تامین نظر شورای نگهبان پرداخت تسهیلات به بخش گردشگری را از شمول وظایف هیات امنای صندوق توسعه ملی حذف کردند.
پرداخت تسهیلات به بخش گردشگری، از شمول وظایف هیات امنای صندوق توسعه ملی حذف شد نمایندگان مردم در خانه ملت، جهت تامین نظر شورای نگهبان پرداخت تسهیلات به بخش گردشگری را از شمول وظایف هیات امنای صندوق توسعه ملی حذف کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/44893.jpg پرداخت,تسهیلات,به,بخش,گردشگری،,از,شمول,وظایف,هیات,امنای,صندوق,توسعه,ملی,حذف,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 28 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی و اصلاح لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اعاده شده از شورای نگهبان با افزودن عبارت «هزینه‌های مربوط از محل اعتبار موضوع ماده 30 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) مصوب 04/12/1393 تامین می‌شود» به انتهای بند ب ماده 10 لایحه مذکور با 182 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 248 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براین اساس در بند ب ماده 10 لایحه مذکور آمده است که آزمایش اجباری برای تائید سلامت کلیه رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی مشمول بیمه سلامت است و هزینه‌های مربوط از محل اعتبار موضوع ماده 30 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) مصوب 04/12/1393 تامین می‌شود.

همچنین نمایندگان در جریان بررسی و اصلاح لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اعاده شده از شورای نگهبان با جایگزینی عبارت «چهار در هزار سود سالانه خود را» به جای عبارت «در ابتدای هر دوره بخشی از سود سالانه خود را که به پیشنهاد هیات رئیسه این اتاق‌ها به تصویب مجمع نمایندگان آن‌ها می‌رسد» در ماده 14 لایحه مذکور با 138 رأی موافق، 26 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 237 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده 14 لایحه مذکور آمده است که به منظور تقویت و ساماندهی تشکل‌های خصوصی و تعاونی و کمک به انجام وظایف قانونی موضوع بند د ماده 91 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی مصوب 25/03/1387 و ارائه خدمات بازاریابی، مشاوره‌ای و کارشناسی کلیه اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتاق تعاون جمهوری اسلامی ایران مکلف‌اند چهار در هزار سود سالانه خود را پس از کسر مالیات برای انجام وظایف به صورت سالانه حسب مورد به حساب اتاق‌های مذکور واریز نمایند و تائیدیه اتاق‌های مذکور را هنگام صدور و تمدید کارت بازرگانی و عضویت تسلیم کنند.

همچنین نمایندگان در جریان بررسی و اصلاح لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اعاده شده از شورای نگهبان با جایگزینی عبارت «صادرات محصولات تولیدی (کشاورزی، صنعت، خدمات) و خدمات فنی مهندسی» به جای عبارت «صادرات» در جزء دو بند ب ماده 17 لایحه مذکور با 153 رأی موافق، 4 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 225 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در جزء دو بند ب ماده 17 لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اعاده شده از شورای نگهبان آمده است که تصویب شرایط و نحوه اعطای تسهیلات برای صادرات محصولات تولیدی (کشاورزی، صنعت، خدمات) و خدمات فنی مهندسی، تولید و سرمایه‌گذاری به بخش‌های خصوصی، تعاونی و عمومی غیردولتی از وظایف و اختیارات هیات امنای صندوق توسعه ملی است.

نمایندگان در ادامه در جریان بررسی و اصلاح لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اعاده شده از شورای نگهبان با حذف عبارت زاینده از جمله گردشگری در جزء 7 بند ب ماده 17 لایحه مذکور با 176 رأی موافق، ‌7 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 235 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در جزء 7 بند ب ماده 17 لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اعاده شده از شورای نگهبان آمده است که تعیین انواع فعالیت‌های مورد قبول و واجد اولویت پرداخت تسهیلات در بخش‌ها و زیر بخش‌های تولیدی و یا خدماتی و با بازده مناسب اقتصادی از وظایف و اختیارات هیات امنای صندوق توسعه ملی است.

همچنین نمایندگان در جریان بررسی و اصلاح لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اعاده شده از شورای نگهبان با جایگزینی عبارت حداقل سالی دو بار به جای عبارت هر چهار ماه یکبار در تبصره یک بند پ ماده 17 لایحه مذکور با 164 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 235 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در تبصره یک بند پ ماده 17 آمده است که جلسات هیات امنا حداقل سالی دو بار تشکیل می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet