هدر موبایل
1395/07/28 10:54:02
سرویس سیاسی
رحیمی:

مدیریت بازطراحی رآکتور تحقیقاتی اراک به دست متخصصان داخلی/ شرکت دولتی اتمی چین صرفا مشارکت می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است سرعت طی مراحل بازطراحی راکتور اراک با توجه به اینکه مذاکرات باید به توافق نهایی ختم شده و همه استانداردها مورد توجه قرار گیرد زمان‌بر است اما سرعت لازم مورد نظر طرف ایرانی قرار دارد.
مدیریت بازطراحی رآکتور تحقیقاتی اراک به دست متخصصان داخلی/ شرکت دولتی اتمی چین صرفا مشارکت می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است سرعت طی مراحل بازطراحی راکتور اراک با توجه به اینکه مذاکرات باید به توافق نهایی ختم شده و همه استانداردها مورد توجه قرار گیرد زمان‌بر است اما سرعت لازم مورد نظر طرف ایرانی قرار دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101489236209.jpg مدیریت,بازطراحی,رآکتور,تحقیقاتی,اراک,به,دست,متخصصان,داخلی/,شرکت,دولتی,اتمی,چین,صرفا,مشارکت,می‌کند Icana

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور رئیس شرکت دولتی اتمی چین به ایران جهت بازدید از رآکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک و مذاکره برای بازطراحی آن، گفت: یک شرکت کاملا ایرانی موضوع بازطراحی رآکتور اراک را در دست دارد که این کار با مشارکت شرکت های چینی خواهد بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در این زمینه شرکت اتمی چین به عنوان متولی حوزه هسته ای کشور باید بررسی هایی را برای آغاز این مشارکت انجام می داد از این رو بازدید صورت گرفت.

وی در ادامه تأکید کرد: در نهایت این بازطراحی به دست نیروهای داخلی انجام می شود و با یک شرکت کاملا ایرانی نیز در این خصوص توافق شده و همان شرکت قرار است با شرکت چینی توافق کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص سرعت روند بازطراحی راکتور اراک خاطرنشان ساخت: سرعت اقدامات با توجه به اینکه مذاکرات باید به توافق نهایی ختم شده و همه استانداردها نیز مورد توجه قرار گیرد زمان بر است اما سرعت لازم مورد نظر طرف ایرانی قرار دارد.

به گزارش خانه ملت، سان کین، رئیس شرکت دولتی اتمی چین در رأس هیاتی به منظور مذاکره درخصوص همکاری های صلح آمیز هسته ای میان دو کشور به تهران سفر و از رآکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک بازدید کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet