هدر موبایل
1395/07/28 11:49:58
سرویس صحن
عارف در جمع خبرنگاران:

تغییرات کابینه در راستای همسویی بیشتر دولت با مجلس دهم نیاز بود/ فراکسیون امید پیشنهادی برای انتخاب وزرا نمی‌دهد

رئیس فراکسیون امید تغییرات صورت گرفته در کابینه دولت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این تغییرات در راستای همسویی بیشتر دولت با مجلس دهم نیاز بود.
تغییرات کابینه در راستای همسویی بیشتر دولت با مجلس دهم نیاز بود/ فراکسیون امید پیشنهادی برای انتخاب وزرا نمی‌دهد رئیس فراکسیون امید تغییرات صورت گرفته در کابینه دولت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این تغییرات در راستای همسویی بیشتر دولت با مجلس دهم نیاز بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201609101514490790.jpg تغییرات,کابینه,در,راستای,همسویی,بیشتر,دولت,با,مجلس,دهم,نیاز,بود/,فراکسیون,امید,پیشنهادی,برای,انتخاب,وزرا,نمی‌دهد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا عارف در حاشیه نشست علنی امروز (چهارشنبه 28 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در مورد حاشیه ها نسبت به تعویض برخی از وزرا در کابینه دولت افزود: این تغییرات جزء مطالبات مردم بود که من نیز از دولت تشکر می کنم اگرچه این تغییرات با چند ماهی تأخیر اتفاق افتاد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس، اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امیدوارم این تغییرات بازتاب مثبتی در ایجاد فضای جدید داشته باشد و امیدواریم دولت تلاش بیشتری برای پاسخگویی به مطالبات مردم به ویژه در بخش اشتغال و اقتصادی داشته باشد.

فراکسیون امید نباید پیشنهادی برای انتخاب وزرای پیشنهادی ارائه دهد

وی یادآور شد: قطعاً این تغییرات به دولت کمک خواهد کرد چرا که احساس می‌شد در راستای همسویی بیشتر مجلس دهم با دولت نیازمند برخی تغییرات در کابینه دولت بودیم که خوشبختانه این اتفاق در حال شکل‌گیری است؛ همچنین فراکسیون امید نباید پیشنهادی برای انتخاب وزرای پیشنهادی ارائه دهد اما بدون شک کمک خواهیم کرد با تعامل وزرای شایسته و برجسته و همچنین اهل فن انتخاب شوند.

فراکسیون امید هنوز هم مطالباتی دارد

عارف در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا باید تغییرات در همین حوزه‌ها رخ می‌داد  و آیا نظر فراکسیون امید در مورد این تغییرات اعمال خواهد شد، گفت: این مهم نظر دولت است و بدون شک هنوز هم مطالباتی وجود دارد که امیدواریم به آن رسیدگی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم درباره اینکه تا چه اندازه فضای مجلس برای گزینه‌های پیشنهادی از سوی دولت مناسب است، افزود: به نظر می رسد با تعاملی که دولت با مجلس خواهد داشت فضای مثبتی حاکم باشد و به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.

وزاری جدید برای مدت 5 ساله برنامه‌ریزی‌ کنند، نه چند ماهه

وی گفت: به نظر می‌رسد هر وزیری که انتخاب می‌شود نباید تنها به این موضوع بیندیشد که چند ماه بیشتر فرصت اجرای مسئولیت‌هایش را ندارد بلکه باید برنامه‌ریزی‌هایش در مدت 5 ساله شکل گیرد.

عارف درباره پیگیری دیدار فراکسیون امید با رئیس‌جمهور یادآور شد: رسانه‌ای شدن برخی از مسائل ضرورتی ندارد چرا که برگزاری چنین جلساتی به وفور صورت می‌گیرد اما گاهی به دلیل برخی سفرها یا وجود برخی محدودیت‌ها این جلسات به تأخیر می افتد و نیاز به پیگیری در این زمینه وجود ندارد زیرا ما بر این باوریم که تعامل ما با دولت باید بیش از اینها باشد که امیدواریم رخ خواهد داد.

استیضاح حق نمایندگان است

این نماینده مردم در مجلس دهم درباره استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: در فراکسیون به این جمع‌‌بندی رسیدیم که می‌توان این موضوع را حل کرد و برخی از نمایندگانی که استیضاح را امضا کرده اند آن را پس گرفتند تا بتوان مسائل را به درستی دنبال کرد اما در هر حال استیضاح حق نمایندگان است که اکنون در دستور کار مجلس قرار دارد.

نیاز به یک تحرک جدید در حوزه‌های اقتصادی کابینه است

وی درباره ضرورت تغییر کابینه در حوزه‌های اقتصادی تأکید کرد: بدون شک امروزه نیاز به یک تحرک جدید در بخش اقتصادی است اگرچه دولت دستاوردهای خوبی در حوزه اقتصادی داشت که آمارها و شاخص‌ها گویای چنین امری است اما لازم است این دستاوردها در زندگی مردم احساس شود اما به نظر می‌رسد دولت در این زمینه باید تحرک بیشتری داشته باشد به ویژه در حوزه اشتغال که جزو نگرانی‌های اصلی خانواده‌ها به شمار می رود و باید بخش اقتصادی بتواند با یک برنامه‌ریزی جدی‌تر اشتغال را در اولویت خود قرار دهد.

پذیرش استعفای جنتی را عقب‌نشینی دولت در مقابل مخالفانش نمی‌دانم

عارف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پذیرش استعفای آقای جنتی از سوی حامیان دولت نوعی عقب‌نشینی دولت در مقابل مخالفانش می داند، افزود: من چنین نگاهی ندارم زیرا این موضوع جمع‌بندی دولت نسبت به وزرای خود است و به طور طبیعی ممکن است چنین اتفاقی بیفتد حال امیدواریم هر تغییری در کابینه صورت می گیرد مثبت بوده و به تحرک بیشتر کمک کند.

رئیس فراکسیون امید درباره تاخیر دیرهنگام دولت در تغییر کابینه افزود: اکنون تصمیم با دولت است اما به نظر من اگر دولت زودتر اقدام می کرد شاید زمان مناسب‌تری بود اما باز هم می‌توان تغییرات فعلی را مثبت قلمداد کرد و من از آقای روحانی تشکر می کنم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet