هدر موبایل
1395/07/28 11:26:35
سرویس اجتماعی
رحیمی مطرح کرد:

اعلام آمادگی مجلس برای استفاده از ظرفیت سربازان برای محرومیت‌زدایی/ تغییرات باید از طریق مجلس انجام گیرد

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس ضمن تاکید بر اینکه تغییرات در حوزه خدمت‌ سربازی باید از طریق مجلس اعمال شود، گفت: مجلس برای استفاده کشور از ظرفیت سربازان در راستای محرومیت‌زدایی کشور اعلام آمادگی می‌کند.
اعلام آمادگی مجلس برای استفاده از ظرفیت سربازان برای محرومیت‌زدایی/ تغییرات باید از طریق مجلس انجام گیرد عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس ضمن تاکید بر اینکه تغییرات در حوزه خدمت‌ سربازی باید از طریق مجلس اعمال شود، گفت: مجلس برای استفاده کشور از ظرفیت سربازان در راستای محرومیت‌زدایی کشور اعلام آمادگی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104595590196.jpg اعلام,آمادگی,مجلس,برای,استفاده,از,ظرفیت,سربازان,برای,محرومیت‌زدایی/,تغییرات,باید,از,طریق,مجلس,انجام,گیرد Icana

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به اظهارات سردار کمالی مبنی بر استقبال ستادکل نیروهای مسلح از هر طرحی که در راستای محرومیت‌زدایی از کشور با استفاده از ظرفیت سربازان باشد، گفت: تغییرات در حوزه خدمت نظام وظیفه و امریه‌هایی که برای ادارات و مجموعه‌های دولتی صادر شود، باید از طریق مجلس شورای اسلامی صورت خواهد گرفت، اعلام آمادگی ستاد کل نیروهای مسلح نیز به معنای استقبال از نظرات گروه‌های متخصص است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر این اساس مجلس نیز اعلام آمادگی می‌کند و از انجمن‌های تخصصی، دانشکده‌ها، صاحب‌نظران و افرادی که پیشنهادات قابل توجه و کارشناسی در حوزه خدمت نظام وظیفه و بهبود شرایط به نفع مردم و مصالح ملی دارند، تقاضا می‌کند تا پیشنهادات خود را به مجلس شورای اسلامی یا ستاد کل نیروهای مسلح ارائه دهند.

وی افزود: به لحاظ قانونی برای هر تغییری جهت استفاده از ظرفیت سربازان در راستای محرومیت‌زدایی، ستاد کل نیروهای مسلح از طریق وزارت دفاع می‌تواند لایحه‌ای به مجلس ارائه دهد، البته نظرات پیشنهادی از سوی جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب طرحی هم می‌تواند ارائه شود.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت سربازان در راستای محرومیت‌زدایی نیازی به اصلاح لایحه برنامه ششم توسعه ندارد، گفت: در لایحه برنامه ششم توسعه به موضوع سربازی به شکل کلیات پرداخته شده و برای پنج سال آینده برنامه‌ریزی صورت گرفته بنابراین نیازی به اصلاح لایحه در این زمینه ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ سردار موسی کمالی رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که ستادکل از هر طرحی که در راستای محرومیت‌زدایی از کشور با استفاده از ظرفیت سربازان باشد، استقبال می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet