هدر موبایل
1395/07/28 12:11:13
سرویس صحن
کشت زر در نطق میان دستور:

گردوغبار خوزستان روی مسئولان بی‌وفا را سفید کرده/ توزیع ناعادلانه بودجه و ثروت تحت لوای بازی‌ها و نفوذهای سیاسی و قومی

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه خوزستان، قلب تپنده اقتصاد ایران در پاییز بی‌مهری و عدم توسعه به اغما رفته، گفت: نگاه جزیره‌ای برخی مدیران باعث محرومیت‌زایی استان‌های پردرآمدی همچون خوزستان شده است.
گردوغبار خوزستان روی مسئولان بی‌وفا را سفید کرده/ توزیع ناعادلانه بودجه و ثروت تحت لوای بازی‌ها و نفوذهای سیاسی و قومی عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه خوزستان، قلب تپنده اقتصاد ایران در پاییز بی‌مهری و عدم توسعه به اغما رفته، گفت: نگاه جزیره‌ای برخی مدیران باعث محرومیت‌زایی استان‌های پردرآمدی همچون خوزستان شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109239678858.jpg گردوغبار,خوزستان,روی,مسئولان,بی‌وفا,را,سفید,کرده/,توزیع,ناعادلانه,بودجه,و,ثروت,تحت,لوای,بازی‌ها,و,نفوذهای,سیاسی,و,قومی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حبیب الله کشت زر در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 28 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه خوزستان قهرمان در ادای دین خود به دین و میهن پیشتاز بوده و خواهد بود گفت: اما قصه پرغصه تبعیض ها خواب خوش را از مردم صبور این دیار ربوده است.

نماینده مردم بهبهان و آقاجری در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: خوزستان قلب تپنده اقتصاد ایران در پاییز بی مهری و عدم توسعه به اغما رفته و متأسفانه تصمیم ها و نگاه های جزیره ای برخی مدیران کشور با تخصیص اعتبارات عمرانی کلان به استان های ذی نفوذ و وابسته به خود متهم اصلی محرومیت زایی و دور نگاه داشتن استان های پردرآمدی همچون استان خوزستان از مدار توسعه هستند.

وی افزود: خوزستانی که مردمان نجیبش دیگر نمی توانند دردهای تلخ خود را به لقای شعارها و تعارفات مناسباتی مرهم ببخشند، آیا در میان این همه گرد و غبار بی مهری کسی صدای ما را می شنود؛ وفای گرد و غبار خوزستان روی مسئولان بی وفا را سفید کرده است و این استان همچنان با فقر، تشنگی و بیکاری می جنگد.

کشت زر در ادامه با بیان اینکه از تبعیض بیزاریم، بیان داشت: خوزستانی ها ذره ای بیش از حق خود را نمی خواهند و هوشیار باشید به گواه تاریخ سرنوشت مدیران نالایق جز فرود آوردن سر تسلیم در برابر مطالبات و حقوق حقه مردم چیز دیگری نخواهد بود؛ مردم حوزه انتخابیه از تکرارهای تکراری و وعده های توخالی بیزارند و از سوءمدیریت ها گلایه دارند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم با اشاره به این مطلب که بهبهان امروز هیچ شباهتی با بهبهان دیروز ندارد، گفت: سال هاست مشعل های نفت آقاجری و حوزه انتخابیه، چراغ اقتصاد ایران را روشن کرده اما زندگی مردمان مظلوم و باعزت خاموش است و به امید توجه مسئولان روز خود را شب می کنند لذا امید آنها را ناامید نکنید.

وی ادامه داد: روایات تلخ نفت و درد، آب و تشنگی، گاز و آلودگی، تفسیر پاییز تلخ توسعه حوزه انتخابیه بنده شده است لذا آیا عین بی عدالتی نیست که سهم برخورداری حوزه انتخابیه اینجانب از رودهای خروشان و سدهای بزرگ، منابع غنی نفت و گاز و معادن متعدد ارمغانی جز آلودگی، بیکاری و بیماری داشته باشد و بیش از 20 سال است تکمیل کشتارگاه صنعتی دام بهبهان از نگاه متولیان مغفول مانده اما در اثر بی توجهی مسئولان چرخ کشتارگاه انسانی که همانا راه های ارتباطی است به خوبی می چرخد.

کشت زر در ادامه با بیان اینکه حوزه انتخابیه اینجانب با جمعیتی بالغ بر 200 هزار نفر از شرایط اسفبار درمانی رنج می برد، اظهار کرد: سخنان اخیر وزیر بهداشت مبنی بر عدم تخصیص حتی یک تخت طی نیم قرن اخیر به مراکز درمانی حوزه انتخابیه ام است و دامنه این بی مهری به حدی رسیده که کلیه بیمارستان های حوزه انتخابیه از فقر امکانات و نبود تجهیزات اولیه رنج می برند و بیمارستان آموزشی-درمانی ولیعصر(عج) بهبهان بعد از گذشت 30 سال تنها 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که هیچ وجدانی این عدم توجه را نمی پذیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه سهم خوزستان از تولید بیش از 80 درصد نفت کشور میزان کمی است، متذکر شد: عواقب توزیع ناعادلانه بودجه و ثروت تحت لوای بازی ها و نفوذهای سیاسی و قومی، فراورده ای جز بدبینی و توسعه نامتوازن و مهاجرت و بی عدالتی محض برای مردم خوزستان نداشته است اما هنوز همین مردم مظلوم و باعزت به پیمان خود بر سر اعتلای نام میهن خود مانده اند.

وی اضافه کرد: حوزه انتخابیه بهبهان و آقاجری در اثر بی توجهی و بازی های فصلی سیاسی آینه تمام نمای توسعه نیافتگی شده و پروژه های بیمارستان ولیعصر(عج)، سد آریوبرزن با 85 درصد پیشرفت، چهاربانده کردن جاده ترانزیتی بهبهان-رامهرمز، تعریض آقاجری-بهبهان، چهاربانده کردن برخی دیگر از اتوبان ها، آب شرب منطقه، تصفیه خانه ای تعطیل شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه به عنوان خادم ملت همواره با خدای خود عهد بسته ام که سر مصالح موکلان خود بایستم، خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور زمین و زبان کشاورزان از عطش بی آبی می سوزد لذا باید به این موضوع که باعث بروز مشکلات اجتماعی هم می شود رسیدگی کنید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet