ایام محرم 1398
1387/09/24 08:29:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار جمعی از عشایر و فرهیختگان عراقی:

ادامه حضور نظامی آمریکا در منطقه نتیجه‌ای جز گسترش تروریسم و ناامنی ندارد

**رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ادامه حضور نظامی آمریکا در عراق و منطقه نتیجه‌ای جز گسترش تروریسم، خشونت و ناامنی نخواهد داشت.

به گزارش خانه ملت، جمعی از عشایر و فرهیختگان عراقی روز دوشنبه با "علی لاریجانی" دیدار و گفت و گو کردند.

لاریجانی در این دیدار اشغال عراق توسط تجاوزگران آمریکایی و غربی را اقدامی اشتباه در راستای ایجاد بی‌ثباتی در این کشور و منطقه توصیف کرد و گفت: هدف اشغالگران، بی ثبات کردن منطقه و اعمال سلطه امنیتی و سیاسی بر عراق بوده و شرایط امروز در عراق و افغانستان حاکی از شوم بودن سیاست نظامی‌گری آمریکا در منطقه است.

وی تاکید کرد: ادامه حضور نظامی آمریکا در عراق و منطقه نتیجه‌ای جز گسترش تروریسم، خشونت و ناامنی نخواهد داشت.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در کمک به استقرار آرامش در منطقه بویژه در عراق و افغانستان اظهار نمود: جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مند است تمام کشورهای منطقه در صلح و آرامش با یکدیگر روابط و همکاری‌های مسالمت آمیز داشته باشند.

وی همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به بازسازی مناطق آسیب دیده از اشغال در عراق تاکید کرد.

در ادامه این دیدار، عشایر و فرهیختگان عراقی ضمن تشکر از تلاش‌های مثبت جمهوری اسلامی ایران در زمینه برقراری آرامش درمناطق مختلف عراق گفتند: امروز بر کسی پوشیده نیست که جمهوری اسلامی ایران کمک‌های موثر و شایانی را به کشور همسایه خود در دستیابی به ثبات و آرامش انجام داده و تبلیغات مسموم دولتمردان آمریکایی و برخی عوامل منطقه‌ای آنان به جایی نرسیده است.

عشایر و فرهیختگان عراقی خواستار استمرار کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به روند بازسازی عراق و افزایش مبادلات فرهنگی و آموزشی و بهداشتی فیمابین شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet