ایام محرم 1398
1395/07/28 12:06:15
سرویس صحن
منصوری در نطق میان دستور:

کشاورزی شهرستان های ساوه و زرندیه در اثر خشکسالی در آستانه نابودی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به ظرفیت های شهرستان های ساوه و زرندیه، گفت: کشاورزی این دو شهرستان در اثر سوء مدیریت و همچنین خشکسالی در آستانه نابودی قرار دارد.
کشاورزی شهرستان های ساوه و زرندیه در اثر خشکسالی در آستانه نابودی است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به ظرفیت های شهرستان های ساوه و زرندیه، گفت: کشاورزی این دو شهرستان در اثر سوء مدیریت و همچنین خشکسالی در آستانه نابودی قرار دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608106352884411.jpg کشاورزی,شهرستان,های,ساوه,و,زرندیه,در,اثر,خشکسالی,در,آستانه,نابودی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا منصوری در نشست علنی امروز چهارشنبه (28 مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود، ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام حسین (ع) گفت: شهر ساوه و زرندیه با قدمت تمدن چند هزارساله کاملا مشخص در تاریخ، اکنون سرزمین فرصت های طلایی است؛ ضمن آنکه به عنوان همسایه مجاور تهران در کنار فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و محل تقاطع بزرگره های شمال به جنوب و غرب به شرق قرار دارد.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ساوه و زرندیه با بزرگترین شهر صنعتی کشور به عنوان قطب صنعتی ایران با بیش از 2هزار واحد تولیدی و بیش از 80 هزار جامعه شریف کارگری در این دو شهرستان جایگاه ممتاز صنعت کشور را دارا می باشد.

وی افزود: در بخش کشاورزی شهرستان های ساوه و زرندیه با کشاورزان زحمتکش 30 درصد تولید استان رتبه اول را به خود اختصاص داده و در تولید پسته علاوه بر تولید بهترین محصول کشور و ارگانیک سهم به سزایی در مجاورت تهران به عنوان کمربندی سبزی برای جلوگیری از آلایندگی هوا می باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بزرگترین گلخانه بخش خصوصی کشور در این سرزمین و در تولید انار رتبه برتر کشور با کیفیت عالی را دارا می باشد و اکنون درختان چند ده ساله در معرض نابودی بر اثر خشکسالی می باشد این دو شهرستان با بیش از 25 دانشگاه و دانشگده سهم بسزایی در گسترش علم و دانش و آموزش نسل جوان کشور داشته و با فرهنگیان فرهیخته خود هر سال پذیرای 20 درصد افزایش دانش آموزان و مهاجران بوده و با ساخت بیش از 35 مدرسه توسط خیرین خود سهم به سزایی در کمک به دولت داشته اند.

منصوری ادامه داد: این دو شهرستان با تمام این امکانات به عنوان ایران کوچک پذیرای قدوم همه اقوام از همه نقاط کشور می باشد.

وی بیان کرد: این دو شهرستان به دلیل خشکسالی و سوء مدیریت منابع آبی با بحران شدید آبی مواجه شده و بزرگترین صنایع و بهترین باغات و صنایع این دو شهرستان تشنه آب است.

منصوری گفت: از آقای نوبخت درخواست داریم تا در سال اقتصاد مقاومتی در مقابل تصمیمات اشتباه برخی از مسئولین، اقدام و عمل صحیح را از سوی شما شاهد باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بزرگترین صنایع و بهترین باغات این دو شهرستان تشنه آب هستند، افزود: هنوز عملیات اجرای پروژه بهره برداری از سد به نتیجه نرسیده که ما در این رابطه می‌خواهیم دولت هر چه سریعتر اقدامات لازم را انجام دهد نه این که این موضوع رابه بدون هیچ گونه توضیحی از دستور کار خارج کند.

وی با تاکید بر لزوم توجه جدی به بهره برداری از این سد برای بهبود وضعیت باغات و مناطق کشاورزی شهرستانهای ساوه و زرندیه و حتی استان مرکزی گفت: اگر این مساله مهم مورد توجه قرار نگیرد تبعات اجتماعی به دنبال خواهد داشت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سایر مشکلات حوزه انتخابیه اش، افزود: دولت باید با اولویت بندی پروژه ها در شهرستان های مختلف کشور نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام کند./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet