ایام محرم 1398
1395/07/28 12:22:15
سرویس صحن
مرادی در نطق میان دستور:

هیچ یک از بانک‌های دولتی و خصوصی به قانون بانکداری بدون ربا عمل نکردند

عضو مجمع نمایندگان استان کردستان با انتقاد از عملکرد نظام بانکی کشور، گفت: قانون بانکداری بدون ربا در سال ۶۲ تصویب شد اما هیچ یک از بانک‌های دولتی و خصوصی بر مبنای این قانون عمل نکرده‌اند.
هیچ یک از بانک‌های دولتی و خصوصی به قانون بانکداری بدون ربا عمل نکردند عضو مجمع نمایندگان استان کردستان با انتقاد از عملکرد نظام بانکی کشور، گفت: قانون بانکداری بدون ربا در سال 62 تصویب شد اما هیچ یک از بانک‌های دولتی و خصوصی بر مبنای این قانون عمل نکرده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104980790131.jpg هیچ,یک,از,بانک‌های,دولتی,و,خصوصی,به,قانون,بانکداری,بدون,ربا,عمل,نکردند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی محمد مرادی در نشست علنی امروز چهارشنبه(28 مهر) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود، گفت: کردستان از نظر فرهنگ و تمدن دارای سابقه بسیار درخشان است و نشانه های فرهنگی، زبان، هنر و آداب و رسوم به جای مانده دلالت از دیرینگی و قدمت فرهنگی آن منطقه دارد.

 نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به متون تاریخی مشاهده می شود که قدیمی ترین اقوام ایرانی کردها بوده اند که در دوران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و 8 سال جنگ تحمیلی باز شاهد حضور پررنگ مردمان این خطه از کشورمان بوده ایم که با مبارزات و دفاع از مرزهای وطنمان رژیم بعثی نتوانست حتی یک سانتیمتر از کشورمان را غصب کند و آمار بالای شهدای جنگ تحمیلی از این سرزمین گویای این احوال است پس من با افتخار اعلام می کنم کردها ایرانی ترین ایرانی ها هستند.

مرادی گفت: با توجه به رشادت ها و جان فشانی ها و از خودگذشتگی ها شاهد استقلال و پیشرفت روز افزون کشور اسلامی ایران هستیم و بزرگترین وظیفه ما در مجلس دفاع از استقلال و پیشرفت کشورمان فارغ از هر گونه تفکر و جهت گیری سیاسی می باشد.

 

وی ادامه داد: بزرگترین وظیفه وکلای ملت دفاع از استقلال و پیشرفت کشور فارغ از هرگونه تفکر و جهت‌گیری سیاسی است. با گذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، حفظ و اعتلای فرهنگ‌های بومی باید رقم بخورد. در سفر سال 88 رهبری به کردستان، سخنان مهمی درباره فرهنگ و تمدن کردستان بیان شد. مردم کردستان توقعات به حقی دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: اصل 15 قانون اساسی بر تحصیل به زبان مادری در کنار تکلم به زبان فارسی دارد. تدریس ادبیات و زبان مادری‌مان باید در مدارس انجام شود. اجرای این ماده گامی مهم در اجرای بیانیه 10 ماده‌ای رییس جمهور دارد.

مرادی ادامه داد: به نظر می‌رسد در دولت تدبیر اراده‌ای جدی برای اجرایی شدن این اصل وجود ندارد درحالیکه شخص رییس‌جمهور در جمع مردم کردستان بر اجرایی شدن این اصل تاکید کرده بودند.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس دهم با اشاره به مشکلات اقتصادی، گفت: کشاورزی، محور توسعه اقتصادی است اما مطالبات کشاورزان کردستانی به موقع پرداخت نمی‌شود. آقای رییس‌جمهور با پرداخت قطره چکانی مطالبات گندم‌کاران و سیب‌زمینی‌کاران و بی‌توجهی به عمران روستای، اقتصاد کشور را بهبود نمی‌دهد. از این تریبون به وزیر جهادکشاورزی تذکر می‌دهم هر چه سریعتر نسبت به پرداخت مطالبات کشاورزان اهتمام کند.

مرادی در تذکری به وزرای  نیرو  و راه و شهرسازی، گفت: باید نسبت به تامین آب شرب شهرهای قروه و دهگلان و روستاهای آنها اقدام کنید. جاده‌های استان نیز با چالش‌ها و غیراستاندارد روبرو هستند.

وی افزود: روستاهای استان فاقد جاده‌های دسترسی مطمئن و ایمن هستند. به وزیر راه تذکر می‌دهم به این مسائل توجه جدی داشته باشد. وزیر راه و شهرسازی نسبت به بهبود جاده‌های بین‌راهی حوزه انتخابیه قول داده بود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد نظام بانکی کشور، گفت: قانون بانکداری بدون ربا در سال 62 تصویب شد اما هیچ یک از بانک‌های دولتی و خصوصی بر مبنای این قانون عمل نکرده‌اند./

پایان پیام

 

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet