ایام محرم 1398
1395/07/28 15:17:10
سرویس فرهنگی
وکیلی:

استعفا، هزینه دولت برای ترمیم کابینه را کاهش می‌دهد/ لزوم تأسیس بانک اطلاعاتی از افراد در سطوح مدیریتی

عضو هیأت رییسه مجلس، استعفای جنتی و گودرزی را اقدامی ایثارگرانه برای کاهش عوارض تغییر در دولت دانست.
استعفا، هزینه دولت برای ترمیم کابینه را کاهش می‌دهد/ لزوم تأسیس بانک اطلاعاتی از افراد در سطوح مدیریتی عضو هیأت رییسه مجلس، استعفای جنتی و گودرزی را اقدامی ایثارگرانه برای کاهش عوارض تغییر در دولت دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201610106737872652.jpg استعفا،,هزینه,دولت,برای,ترمیم,کابینه,را,کاهش,می‌دهد/,لزوم,تأسیس,بانک,اطلاعاتی,از,افراد,در,سطوح,مدیریتی Icana

محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به استعفای وزرای ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: استعفای جنتی و گودرزی را باید اقدامی ایثارگرانه برای کاهش عوارض تغییر در دولت به حساب آورد، بنابراین باید اقدام انتخابی این وزرا را که هزینه تغییرشان را برای دولت به حداقل رسانند، تحسین کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزرای مستعفی دست آقای روحانی را برای تصمیماتش  باز گذاشتند و این نشان از پایبندی آن‌ها به میثاق خود با دولت تدبیر و امید حتی در بحث تغییر دارد.

وی با بیان اینکه باید یک خلاء مدیریتی در کشور اصلاح شود، افزود: ایران نیز باید مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته به تاسیس موسسات مستقل در راستای ایجاد شاخص از عملکرد افراد و آرشیو رزومه آن‌ها اقدام کند.

عضو هیات رییسه مجلس ادامه داد: در این راستا باید ابتدا شاخص‌های ارزیابی عملکرد افراد را استانداردسازی و براساس آن شاخص‌ها، اقدام به آرشیو رزومه‌ها کرد، آنگاه "بانک اطلاعاتی رزومه‌ افراد در سطوح مختلف مدیریتی و تخصص‌ها"، در هنگامه نیاز به بهترین شکل به کار می‌آیند.

وکیلی در ادامه توضیح داد: با ایجاد این آرشیو می‌توان به رزومه افرادی دارای امتیاز لازم برای تصدی امر وزارت رجوع کرد؛ در واقع شخص انتخابگر می‌تواند از لیستی که در اختیار دارد به صورت مقایسه‌ای استفاده کند.

وی با بیان اینکه حق انتخاب حداکثری برای فردانتخابگر به یقین انتخاب اصلح‌تر را به دنبال دارد، تاکیدکرد: انتخابگری با دامنه محدود اطلاعات نمی‌تواند شایسته‌سالاری را به دنبال داشته باشد بر همین اساس از دکتر روحانی انتظار است؛ دامنه اطلاعات خود را پیرامون ظرفیت‌های انسانی جهت انتخاب وزرای جایگزین بالا برند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه رئیس‌جمهور باید ضمن ارتباط با اصناف وزارتخانه‌های ورزش و فرهنگ از گزینه‌های مناسب باخبر و سپس تصمیم‌گیری کند، افزود: اگر آقای روحانی تامل و تحقیق کافی را برای انتخاب وزرا کرده  بهتراست از همان ابتدا وزیر انتخاب اما اگر دامنه اطلاعات محدودی دارد باید از سرپرست استفاده کند تا در بازه زمانی اشخاص مناسب برای وزارت انتخاب شوند./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet