ایام محرم 1398
1395/07/28 12:08:10
سرویس صحن
مازنی در نطق میان دستور مطرح کرد:

لزوم بهره‌گیری از رأفت اسلامی در جهت کاهش مشکلات زندانیان امنیتی/ رئیس قوه قضائیه نقشی تاریخی ایفا کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از رئیس قوه قضائیه خواست با رأفت اسلامی در جهت کاهش مشکلات زندانیان امنیتی، نقشی تاریخی در جهت هم‌گرایی و انسجام ملی ایفا کند.
لزوم بهره‌گیری از رأفت اسلامی در جهت کاهش مشکلات زندانیان امنیتی/ رئیس قوه قضائیه نقشی تاریخی ایفا کند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از رئیس قوه قضائیه خواست با رأفت اسلامی در جهت کاهش مشکلات زندانیان امنیتی، نقشی تاریخی در جهت هم‌گرایی و انسجام ملی ایفا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105147153367.jpg لزوم,بهره‌گیری,از,رأفت,اسلامی,در,جهت,کاهش,مشکلات,زندانیان,امنیتی/,رئیس,قوه,قضائیه,نقشی,تاریخی,ایفا,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ احمد مازنی در نشست علنی امروز ( چهار شنبه، 28 مهرماه ) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با تسلیت ایام ماه محرم، گفت: اکنون مهمترین مساله کشور تعارضات و اختلافات حاکم بر فضای سیاسی کشور است به نحوی که گویی چنان تقسیم کار شده که برخی مقامات و نهادها به کار و فعالیت بپردازند و برخی در رفتار شبه اپوزیسیون به انتقاد و تخریب؛ این رویه به ناامیدی و یاس جامعه و در نهایت به فروپاشی اجتماعی می انجامد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به صورت جدی در جهت یکپارچگی و هماهنگی در حاکمیت و نیل به منافع ملی و کارآمدی بیشتر نظام جمهوری اسلامی ایران، برای مقابله جدی با فساد سازمان یافته، فقر، فاصله شدید طبقاتی، بحران لجام گسیخته بیکاری، محیط زیست، قاچاق کالا، معضلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی، تنش های موجود در روابط با قدرت های بین المللی و منطقه ای؛  هماهنگی و همدلی میان اقوام و مذاهب ایرانی، در جهت انسجام ملی، هم افزایی بین حوزه های مختلف سرمایه انسانی و اجتماعی، پیشگیری از مخالفت های مدنی جوانان و نوجوانان نیاز به گفتگو داریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه گفتگو چاره دردهای مزمن فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ایران است، تصریح کرد: بنابراین از آنجا که مجلس شورای اسلامی مظهر حاکمیت ملی و محل حضور نمایندگان جناح های مختلف، اقوام ومذاهب گوناگون است پیشنهاد می کنم طرح گفتگوی ملی در پارلمان را کلید بزنیم و از مجلس به سایر بخش های جامعه تسری دهیم تا جای تقابل از طریق تریبون ها با هم گفتگو کنیم.

وی ادامه داد: مبانی این طرح قانون اساسی، اندیشه امام راحل و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است و هدف این طرح شناسایی موارد اختلاف و اشتراک نظر در نحوه اداره کشور از دیدگاه نحله‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و کمک به حل مشکلات مردم و پیشرفت و تعالی نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ بدیهی است در صورت موافقت هیأت رئیسه مجلس و همراهی نمایندگان پیش‌نویس طرح را تقدیم خواهم کرد.

مازنی افزود: با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات توسط رهبر معظم انقلاب از رئیس‌جمهور تقاضا دارم در چارچوب این سیاست‌ها و بر اساس اصل انتفاع همگانی و پرهیز از تفسیرهای ناصواب، هرچه سریع‌تر لایحه نظام جامع انتخابات را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند تا با همراهی و همکاری نهادهای ذی‌ربط نظام معیوب انتخابات کشور را اصلاح کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از رئیس‌جمهور انتظار داریم روند اصلاح و ترمیم کابینه را در جهت جوان‌سازی و تبدیل نیروهای پروسه‌ای به پروژه‌ای، هرچه سریع‌تر به ویژه در بخش‌های اقتصادی آغاز کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از رئیس قوه قضائیه انتظار داریم با رأفت اسلامی در جهت کاهش مشکلات زندانیان امنیتی، نقشی تاریخی در جهت هم‌گرایی و انسجام ملی ایفا کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان نطق خود، گفت: از دلاوران بسیج و سپاه به ویژه سپاه قدس در کمک و یاوری مردم مظلوم منطقه در مقابله با گروه تروریستی داعش سپاسگزارم و از سرداران عرصه دیپلماسی که زمینه گفت‌وگو و تعامل با نظام بین‌الملل را فراهم ساختند قدردانی و تشکر می‌کنم./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet