هدر موبایل
1395/07/28 12:44:01
سرویس صحن
نیکزادی‌پناه در نطق میان‌دستور:

مشکلات بم با وجود دولت‌های ثروتمند نهم و دهم باقی ماند

نماینده مردم بم در مجلس با اشاره به مشکلات این شهر پس از زلزله، تصریح کرد: بم پس از گذشت این همه سال و با وجود دولت‌های ثروتمند نهم و دهم و دولت تدبیر و امید هنوز نیازمند یاری و مساعدت برای رفع مشکلات جاری است.
مشکلات بم با وجود دولت‌های ثروتمند نهم و دهم باقی ماند نماینده مردم بم در مجلس با اشاره به مشکلات این شهر پس از زلزله، تصریح کرد: بم پس از گذشت این همه سال و با وجود دولت‌های ثروتمند نهم و دهم و دولت تدبیر و امید هنوز نیازمند یاری و مساعدت برای رفع مشکلات جاری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102285606657.jpg مشکلات,بم,با,وجود,دولت‌های,ثروتمند,نهم,و,دهم,باقی,ماند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حبیب‌الله نیکزادی‌پناه در نشست علنی امروز (چهارشنبه 28 مهرماه) صحن علنی مجلس در  نطق میان دستور خود، گفت: من از مقدس‌ترین ویرانه‌های ایران و جهان، از سرزمین‌های نخل‌های استوار، سربلند و نارنج‌های معطر و از گهواره تمدنی به وسعت تاریخ در خدمت شما هستم، از منطقه‌ای که به‌رغم ناتوانی طبیعت در زلزله ویرانگر سال 82 تاکنون روی پای خود ایستاده و به یاری خداوند و هموطنان که پاس انسانیت، به کمک مردم منطقه آمدند شکوفه داد و به ثمر نشست.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر پیگری مسئولان کشور، کمک‌های مردم ایران و بشردوستانه جهان نبود چه بسا فاجعه عمیق و دردناک‌تر می‌شد و اگر حضور پدرانه مقام عظمای ولایت در روزهای نخست زلزله نبود، چه بسا هنوز یک دهم مسیر رفته شده را نیز طی نکرده بودیم.

نیکزادی‌پناه ادامه داد: بم در حال حاضر پس از گذشت یک دهه قابل زیستن است اما نمی‌توان باور کرد مردم صبور ولایت مدار پس از گذشت این همه سال و با وجود دولت‌های ثروتمند نهم و دهم و دولت تدبیر و امید هنوز نیازمند یاری و مساعدت برای  رفع مشکلات جاری است.

وی ادامه داد: شهرستان بم با داشتن یک بیمارستان 96 تختخوابه که حدود 220 تختخواب در آن برای جمعیتی بیش از 400 هزارنفر استقرار یافته، برای مردم مشکلات بهداشتی و درمانی، ایجاد کرده است هر چند لازم است از دولت تدبیر و امید برای آغاز ساخت دو بیمارستان تشکر کنم.

وی ادامه داد: خاکی بودن راه‌های روستایی و دو بانده نبودن جاده حوزه انتخابیه با توجه به تراکم جمعیت در برخی از قسمت‌ها، مشکلات متعددی را برای مردم فراهم کرده است، ضمن آنکه بی‌توجهی به صرفه‌جویی آب از طریق سیستم‌های اجرایی تحت فشار، عدم اجرای آبخیزداری برای تقویت آب‌های تحت‌الارضی، عدم اجرای کانال‌های بتونی زیر سد، عدم ساماندهی و تعیین و تکلیف چاه‌های بدون پروانه توسط وزارت نیرو،عدم اجرای کشت‌های گلخانه‌ای، عدم اجرای صنایع بسته بندی و فراوری محصول خرما، عدم اجرای قانون رفع تداخل ارضی در کل استان و ریشه‌کن نشدن آفت خرما از جمله مشکلات مردم بم و دیگر شهرهای حوزه انتخابیه محسوب می‌شود.

نماینده مردم بم ادامه داد: با وجود معادن غنی سنگ و دیگر معادن در منطقه، در شناسایی، استخراج و بهره‌برداری از مناطق موجود بی توجهی می‌شود. همچنین عدم استقرار تعداد بالای ادارات دولتی در سه شهرستان تازه تاسیس، نبود امکانات ورزشی، فرهنگی و تفریحی جهت زدودن رنج‌ها و بیماری‌های روحی و روانی و پیشگیری از افت اعتیاد در منطقه، از دیگر مشکلات حوزه انتخابیه محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: به گردشگری منطقه با توجه به وجود بیش از 100 اثر ماندگار میراث فرهنگی، ثبت جهانی ارگ قدیم و دو قنات و... بی‌توجهی میشود در حالی که می‌توان سالانه درآمد چشمگیری از این صنعت به دست آورد اما متاسفانه زیرساخت‌ها ایجاد نشده‌، نبود امکانات آمزوشی و وجود مدارس خشتی و بسیاری از دانش‌آموزان روستایی به دلیل نداشتن وسیله حمل و نقل ترک تحصیل کرده‌اند.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امید است با آغاز تغییرات کابینه دولت مشکلات مردم در همه زمینه‌ها مدنظر قرارگیرد تا مردم قبل از انتخابات بعدی شاهد تحقق همه وعده‌ها باشند، گفت: در پایان از طرف خودم و مردم غم‌دیده بم از آقای دکتر لاریجانی که در دو سال اول بعد از زلزله بم، به دلیل اینکه مردم بم نماینده‌ای در مجلس نداشتند و ایشان نماینده افتخاری مردم بم شدند تشکر و قدردانی می‌کنم./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet