هدر موبایل
1395/07/28 12:35:57
سرویس صحن
نیازآذری در تذکر شفاهی:

دانشگاه‌ها باید منشاء تحول باشند؛ نه میدان تاخت‌وتاز سیاسی عده‌ای از مدیران

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس از وزیر علوم به دلیل بکارگیری مدیران غیرکارآمد که محیط علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها را به باشگاه سیاسی تبدیل کرده‌اند، انتقاد کرد.
دانشگاه‌ها باید منشاء تحول باشند؛ نه میدان تاخت‌وتاز سیاسی عده‌ای از مدیران عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس از وزیر علوم به دلیل بکارگیری مدیران غیرکارآمد که محیط علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها را به باشگاه سیاسی تبدیل کرده‌اند، انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201601106559239855.jpg دانشگاه‌ها,باید,منشاء,تحول,باشند؛,نه,میدان,تاخت‌وتاز,سیاسی,عده‌ای,از,مدیران Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین نیاز آذری در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 28 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌ها مبدأ و منشاء تحول در کشور هستند؛ نه میدان تاخت و تاز و عرصه سیاسی عده‌ای از مدیران، بنابراین باید در شرایط فعلی با توجه به اقتصاد مقاومتی، گسترش شرکت‌های دانش بنیان با استفاده از ظرفیت‌های لازم در کشور برای ایجاد اشتغال جوانان تحصیلکرده قوای سه‌گانه هماهنگ و همراه باشند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم انتظار دارند که وزیر علوم نظارت بیشتری در بکارگیری مدیران غیرکارآمد که محیط علمی و پژوهشی را تبدیل به باشگاه سیاسی کرده‌اند داشته باشد.

نیازآذری در تذکری به نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: مردم و تولیدکنندگان بابل نگران آینده شهرک‌های صنعتی به دلیل عدم توجه به زیرساخت‌های لازم و محیط زیست برای سرمایه‌گذاری هستند بنابراین نظارت بیشتر بر عملکرد مدیران اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان اینکه سرنوشت معدن ذغال سنگ گلیران بندپی شرقی در هاله‌ای از ابهام است، یادآور شد: مردم و جوانان بیکار استان از وزیر می‌پرسند که علت عدم فعالیت مناسب در این معدن چیست.

نیازآذری افزود: به فضل الهی و تلاش باغداران مازندران و بابل تولید مرکبات نیاز کشور را تامین می‌کند اما به دلیل عدم برنامه ریزی و تنظیم به موقع بازار در جهت حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان مشکلات فراوانی ایجاد کرده است در همین راستا از وزیر جهاد کشاورزی انتظار می‌رود براساس وظایف محوله قانونی نسبت به خرید و تحریک بازار با قیمت مناسب اقدام کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سیل و طوفان در سال گذشته و سال جاری خسارت جدیدی به مردم و تاسیسات شهرها و روستاهای بابل وارد کرده است، تصریح کرد: ضمن تشکر از اقدامات انجام شده مردم شهرستان، کشاورزان و اهالی روستاهای بابل از وزرای کشور، راه و شهرسازی، نیرو و جهاد کشاورزی سوال می‌کنند چرا نسبت به پرداخت خسارت و ساخت تاسیسات زیربنایی اقدام صورت نمی‌گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet