هدر موبایل
1395/07/30 09:07:39
سرویس سیاسی
فولادگر:

تعریف رجل سیاسی در آیین نامه داخلی شورای نگهبان صورت می‌گیرد/ دولت هم می تواند در لایحه ای تعریف داشته باشد

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: شورای نگهبان با تدوین آیین نامه داخلی رجل سیاسی را تعریف کند اما دولت هم می تواند این کار را در به صورت لایحه ای مطرح و قانون کند.
تعریف رجل سیاسی در آیین نامه داخلی شورای نگهبان صورت می‌گیرد/ دولت هم می تواند در لایحه ای تعریف داشته باشد نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: شورای نگهبان با تدوین آیین نامه داخلی رجل سیاسی را تعریف کند اما دولت هم می تواند این کار را در به صورت لایحه ای مطرح و قانون کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103239012877.jpg تعریف,رجل,سیاسی,در,آیین,نامه,داخلی,شورای,نگهبان,صورت,می‌گیرد/,دولت,هم,می,تواند,در,لایحه,ای,تعریف,داشته,باشد Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات نیاز به تصویب قوانین دارد، گفت: اجرایی شدن برخی از مفاد  18گانه سیاست های کلی انتخابات نیاز به مصوبه و قانون دارد و در عین حال برخی بندها بدون نیاز به قانون قابل اجرا شدن است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد:در برخی موارد شاهد هستیم که سیاست های ابلاغی متفاوت از قوانین کنونی است بنابراین باید قوانین به نسبت سیاست ها تغییر کند به طور مثال در یکی از بندها آمده است که  برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت دو مرحله‌ای در صورت عدم کسب نصاب قانونی در مرحله اول، بنابراین لازم است چنین نکته ای در قانون انتخابات دیده شود.

وی اظهار داشت: توصیه ما به دولت این است که مواردی که نیاز به قانون دارد به صورت لایحه به مجلس ارسال کند و به طور شاخص در لایحه جامع انتخابات نکات مدنظر در سیاست های کلی را لحاظ کند در غیر اینصورت مجلس با طرح نکات را قانونی خواهد کرد.

فولادگر در خصوص تعریف رجل سیاسی توضیح داد: در این زمینه هم شورای نگهبان می تواند در آیین نامه داخلی خود تعریفی از رجل سیاسی ارائه دهد و هم دولت در لایحه انتخابات به آن بپردازد.

این نماینده دراین باره که آیا ضرورتی دارد شورای نگهبان تعریف از رجل سیاسی را منتشر و در اختیار عموم بگذارد، گفت: در سیاست های کلی انتخابات، تنها دلیل عدم رد صلاحیت و عدم احتراز صلاحیت باید کتبی اعلام شود، در مورد تعریف رجل سیاسی چنین اجباری وجود ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اینکه آیین نامه داخلی شورای نگهبان در خصوص رجل سیاسی منتشر شود یا خیر بسته به تشخیص شورا دارد اما توصیه می شود چنین اقدامی صورت گیرد تا هزار نفر برای ریاست جمهوری نام نویسی نکند که تنها 10 نفر تایی صلاحیت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet