هدر موبایل
1395/07/30 10:19:09
سرویس سیاسی
نجفی خوشرودی تاکید کرد:

ضرورت استفاده از گوشی غیر دیجیتال برای  مسئولان مشاغل حساس

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه احتمال سوء استفاده از ابزارهای هوشمند وجود دارد باید هر چه زودتر استفاده از گوشی های غیر دیجیتال برای مدیران مشاغل حساس اجرایی شود.
ضرورت استفاده از گوشی غیر دیجیتال برای  مسئولان مشاغل حساس عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه احتمال سوء استفاده از ابزارهای هوشمند وجود دارد باید هر چه زودتر استفاده از گوشی های غیر دیجیتال برای مدیران مشاغل حساس اجرایی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107673910730.jpg ضرورت,استفاده,از,گوشی,غیر,دیجیتال,برای, مسئولان,مشاغل,حساس Icana

علی نجفی خوشرودی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به پیگیری ساخت تلفن همراه برای مسئولان کشوری از سوی سازمان پدافند غیرعامل، اظهار داشت: پدافند غیرعامل در واقع مجموعه ساز و کارهایی  است که به حفظ و تامین امنیت ملی کشور منجر می شود، سازمان پدافند غیر عامل برای دستیابی به این اهداف اقداماتی در همین راستا در دستور کار قرار داده است.

نماینده مردم بابل در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: رئیس سازمان پدافند غیرعامل، در جلسه از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حاضر شد و توضیحاتی در خصوص برنامه ها ارائه کرد  از جمله اقداماتی که این سازمان در نظر دارد نحوه استفاده مسئولان از تجهیزات الکترونیکی و به روز دنیا است.

وی گفت: برای تحقق اهداف پدافند غیر عامل، روشن و مشخص است که ابزار های الکترونیک و تجهیزات به روز می تواند ابزاری برای سوء استفاده باشد بنابراین باید محدودیت هایی در استفاده از این تجهیزات در نظر گرفت. البته وجود احتمال سوء استفاده به این معنا نیست که به طور کل نباید از این وسایل استفاده کرد بلکه باید به حداقل رساند تا منافذ بیگانگان را محدود کنیم.

نجفی خوشرودی تاکید کرد: در همین راستان استفاده از گوشی های غیر دیجیتال مطرح شده است تا مدیران و مسئولانی که در مشاغل حساس قرار دارند از ابزار هوشمند استفاده نکنند. از آنجایی که احتمال دارد از این طریق امنیت کشور به خطر بیافتد لازم است هر چه سریعتر اقدام شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: البته نباید فراموش کرد که ابزار هوشمند امکانات بسیاری دارد که در گوشی های غیر دیجیتال محدود می شود، بنابراین بجای محدود کردند بهتر است فرهنگ استفاده از دستگاه های هوشمند آموزش داده شود تا اطلاعات محرمانه و طبقه بندی شده از این ابزار جابجا نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet