هدر موبایل
1395/08/01 09:54:51
سرویس اقتصادی
کمالی پور:

تخلف در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها هزینه توزیع پول نقد در جامعه را افزایش داد

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با انتقاد از تبعات اجرای ناصحیح قانون هدفمندی گفت: دولت وقت با انحراف در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بنای مشکلات عدیده اقتصادی را گذاشت و دولت فعلی نیز با ادامه همان روند غلط به پررنگ شدن معضلات منجر شد.
تخلف در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها هزینه توزیع پول نقد در جامعه را افزایش داد نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با انتقاد از تبعات اجرای ناصحیح قانون هدفمندی گفت: دولت وقت با انحراف در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بنای مشکلات عدیده اقتصادی را گذاشت و دولت فعلی نیز با ادامه همان روند غلط به پررنگ شدن معضلات منجر شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103201192988.jpg تخلف,در,اجرای,قانون,هدفمندی,یارانه,ها,هزینه,توزیع,پول,نقد,در,جامعه,را,افزایش,داد Icana

یحیی کمالی پور درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از تبعات اجرای ناصحیح قانون هدفمندی،گفت:تخلف در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها هزینه توزیع پول نقد در جامعه را افزایش داد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه قانون هدفمندی با روندی ناکارآمد در اجرا رو به رو شده است، افزود: توزیع یارانه نقدی به همه افراد جامعه از زمان اجرای قانون هدفمندی تاکنون مشکلات اقتصادی بسیاری را برای کشور رقم زده است.

پرداخت یارانه تنها باید 5 سال به طول می انجامید

این نماینده مردم درمجلس دهم،با تاکید بر اینکه براساس قانون هدفمندی پرداخت یارانه تنها باید 5 سال به طول می انجامید،تصریح کرد: دولت وقت با انحراف در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها ،بنای مشکلات عدیده اقتصادی را گذاشت و دولت فعلی نیز با ادامه همان روند غلط به پررنگ شدن معضلات اقتصادی منجر شد.

وی با بیان اینکه ثابت بودن رقم یارانه ها با وجود گذشت بیش از 10 سال از اجرای آن و رشد بی سابقه قیمت ها نارضایتی های بسیاری را رقم زده است،تاکید کرد:دولت یازدهم باید با برنامه ریزی دقیق نسبت به اصلاح مسیر هدفمندی و بهبود شرایط اقتصادی کشور اقدام کند.

کمالی پور ادامه داد:پرداخت های فعلی در غالب یارانه نقدی عملا ناکارآمد بوده و نمی تواند به تحولی در زندگی مردم با وجود گرانی های بسیار منجر شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: قانون هدفمندی یارانه ها نتوانست به توانمندی اقشار آسیب پذیر بینجامد و با ادامه روند فعلی فاصله طبقاتی بازهم بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه اصلاح مسیر هدفمندی با شناسایی اقشار آسیب پذیر باید در دستور کار دولت باشد،گفت: حذف دهک های پردرآمد و عدم پرداخت یارانه نقدی به همه مردم راهی است که می تواند آینده قانون هدفمندی را روشن کند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: حذف اشتباه اقشار آسیب پذیر جامعه از دریافت یارانه نقدی دیگر نقد وارده به قانون هدفمندی یارانه ها است./

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet