ایام محرم 1398
1395/07/30 10:27:55
سرویس اقتصادی
حسین زاده:

حباب قیمت ها ناشی از ضعف نظارت بر بازار مسکن است/ متناسب کردن نرخ مسکن با درآمد مردم راهکاری برای خانه دار شدن

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه افزایش رقم تسهیلات مسکن نمی تواند دردی از مردم درمان کند، گفت: حباب قیمتی ناشی از ضعف نظارت بر بازار مسکن آروزی خانه دار شدن را بر دل مردم گذاشته است.
حباب قیمت ها ناشی از ضعف نظارت بر بازار مسکن است/ متناسب کردن نرخ مسکن با درآمد مردم راهکاری برای خانه دار شدن عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه افزایش رقم تسهیلات مسکن نمی تواند دردی از مردم درمان کند، گفت: حباب قیمتی ناشی از ضعف نظارت بر بازار مسکن آروزی خانه دار شدن را بر دل مردم گذاشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104477410620.jpg حباب,قیمت,ها,ناشی,از,ضعف,نظارت,بر,بازار,مسکن,است/,متناسب,کردن,نرخ,مسکن,با,درآمد,مردم,راهکاری,برای,خانه,دار,شدن Icana

عبدالکریم حسین زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت ساماندهی بازار مسکن،گفت:حباب قیمتی ناشی از ضعف نظارت بر بازار مسکن از معضلات عدیده ای است که آروزی خانه دار شدن را بر دل بسیاری از مردم گذاشته است.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه افزایش رقم تسهیلات مسکن نمی تواند دردی از مردم برای خانه دار شدن درمان کند،تصریح کرد:با افزایش رقم تسهیلات مسکن به طور حتم تورم در این بخش نیز بیشتر شده و تبعات دیگری را در پی دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم،با تاکید براینکه در کلان شهرهای کشور هیچ تناسبی میان سطح درآمد جامعه با قیمت مسکن وجود ندارد،افزود: درحال حاضر سطح درآمد برخی از اقشار جامعه حتی با اجاره مسکن نیز متناسب نیست.

60 درصد درآمد افراد صرف تامین مسکن می شود/ ارایه تسهیلات درمان موضعی و مقطعی در آشفته بازار مسکن

حسین زاده با بیان اینکه درکشور ما هر فردی ماهیانه 60 درصد درآمد خود را باید صرف مسکن کند،تاکید کرد: شرایط خانه دار شدن در ایران با استاندارد جهانی متفاوت بوده و فاصله بسیاری دارد.

وی با تاکید براینکه ارایه تسهیلات درمان موضعی و مقطعی درآشفته بازار مسکن است،مطرح کرد: تا زمانی که نرخ مسکن در بازار متناسب با درآمد افراد نباشد سیاست گذاری ها در بحث مسکن موفق نخواهد بود.

افزایش وام مسکن باید همسو با نظارت بر اعطای این نوع تسهیلات باشد

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه افزایش وام مسکن باید همسو با نظارت بر اعطای این نوع تسهیلات باشد،تاکید کرد: بسیاری از مواقع وام ها و تسهیلات مسکن در جای دیگر هزینه می شود که این قابل توجیه نیست.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متاسفانه نداشتن برنامه ریزی دقیق در حیطه مسکن آشفتگی این بازار را رقم زده است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet