هدر موبایل
1395/07/30 14:18:53
سرویس سیاسی
برزگر کلشانی با اشاره به ادامه روند عملیات آزادسازی موصل:

اتحاد تنها ملاک امنیت، پیشرفت و توسعه شمال عراق/ ارتش ترکیه با حضور در موصل قصد جبران تحقیر کودتا را دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است حضور داعش در عراق باعث شد این هشدار جدی به عراقی‌ها داده شود که صرفا با ایجاد اتحاد میان اقوام مختلف می‌توانند سرنوشت کشور خود را در دست داشته باشند.
اتحاد تنها ملاک امنیت، پیشرفت و توسعه شمال عراق/ ارتش ترکیه با حضور در موصل قصد جبران تحقیر کودتا را دارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است حضور داعش در عراق باعث شد این هشدار جدی به عراقی‌ها داده شود که صرفا با ایجاد اتحاد میان اقوام مختلف می‌توانند سرنوشت کشور خود را در دست داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104872861306.jpg اتحاد,تنها,ملاک,امنیت،,پیشرفت,و,توسعه,شمال,عراق/,ارتش,ترکیه,با,حضور,در,موصل,قصد,جبران,تحقیر,کودتا,را,دارد Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ادامه روند عملیات آزادسازی موصل ازسوی نیروهای مردمی و ارتش عراق گفت: ضمن آرزوی آزادسازی هرچه سریع تر موصل در پی عملیات اخیر،امیدواریم با دستاوردهای کنونی این عملیات هرچه سریع تر موصل از شر داعشی ها آزاد شده و سرنوشت عراق به دست خود عراقی ها بازگردد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه داعش برای عراق یک هشدار جدی جهت ایجاد اتحاد در این کشور بود، عنوان کرد: حضور این گروهک تروریستی در عراق باعث شد آنها اجازه ندهند دشمن افکار غربی یا ایده های نظام سرمایه داری را در این کشور پیاده کند و متوجه شوند کوچک ترین مشکل اتحاد را از مردم عراق می گیرد لذا هرچه یکپارچگی خود را از دست دهند تکه تکه تر می شوند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه وجود دشمن خارجی در عراق علاوه بر اینکه امنیت این کشور را تهدید می کند، امنیت منطقه را نیز مورد تهدید قرار می دهد، یادآور شد: جمهوری اسلامی خواستار برقراری صلح و ثبات سیاسی در این کشور و ایجاد عراق واحد است.

برزگر کلشانی ادامه داد: زمانی اقلیم کردستان عراق برخی اقدامات اشتباه جهت استقلال انجام داد اما تجربه داعش باعث شد آنها به آغوش اتحاد عراق باز گردند و متوجه شوند امنیت، پیشرفت و توسعه شمال عراق در دست اتحاد است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان درخصوص حضور غیرقانونی ترکیه در موصل عراق خاطرنشان کرد: ترکیه کودتای نافرجامی را پشت سر گذاشت که باعث تحقیر ارتش این کشور در منطقه شد لذا امروز قصد دارد با حضور در ترکیه خودی نشان دهد و بیان کند منطقه را آزاد کرده است لذا ترکیه امروز به لشگرکشی غیرقانونی به عراق نیاز داشت تا افکار عمومی منطقه را آماده حرکات آینده خود کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet