هدر موبایل
1395/07/30 11:56:08
سرویس سیاسی
ذوالنوری مطرح کرد:

تأسیس شرکتی در ایران برای مدیریت مدرن‌سازی راکتور اراک/کمک به بازطراحی، تأمین تجهیزات و ایمنی وظیفه چین، روسیه و آمریکا

رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سه کشور چین، روسیه و آمریکا باید در بازطراحی و در تأمین تجهیزات و در ساخت راکتور و هم در سیستم و تأیید استاندارد و ایمنی آن مشارکت کنند.
تأسیس شرکتی در ایران برای مدیریت مدرن‌سازی راکتور اراک/کمک به بازطراحی، تأمین تجهیزات و ایمنی وظیفه چین، روسیه و آمریکا رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سه کشور چین، روسیه و آمریکا باید در بازطراحی و در تأمین تجهیزات و در ساخت راکتور و هم در سیستم و تأیید استاندارد و ایمنی آن مشارکت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603100716992831.jpg تأسیس,شرکتی,در,ایران,برای,مدیریت,مدرن‌سازی,راکتور,اراک/کمک,به,بازطراحی،,تأمین,تجهیزات,و,ایمنی,وظیفه,چین،,روسیه,و,آمریکا Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر رئیس شرکت دولتی اتمی چین به ایران، گفت: یکی از محورهای سفر این مقام چینی، مسئله پروژه مدرن سازی راکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک بوده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس توافق هسته ای سه کشور چین، روسیه و آمریکا، در بازطراحی راکتور اراک نقش بسیار پررنگی دارند و اتفاقا رأس این گروه عملیاتی، چینی ها هستند.

وی ادامه داد: از آغاز قرار بود که این گروه تمام اقدامات را برعهده بگیرند که در آن صورت ایران تنها یک کارفرما محسوب می شد، اما الان ما یک شرکتی را با حضور متخصصان ایرانی تأسیس کردیم تا خودشان مدیریت را برعهده داشته و از توان چین، روسیه و آمریکا برای بازطراحی راکتور اراک استفاده کنند. که این مسئله که تمام امور در اختیار خودمان بوده یک قدم مثبت است.

ذوالنوری گفت: به طور حتم سه کشور چین، روسیه و آمریکا باید در بازطراحی و در تأمین تجهیزات و در ساخت راکتور و هم در سیستم و تأیید استاندارد و ایمنی آن مشارکت کنند. از طرف دیگر متخصصان و مقامات این کشورها در حال رفت و آمد و مذاکره هستند و امیدوارم این روند به خوبی ادامه پیدا کند.

رئیس شرکت دولتی اتمی چین در رأس هیاتی به منظور مذاکره درخصوص همکاری های صلح آمیز هسته ای میان دو کشور به تهران سفر کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet