هدر موبایل
1395/07/30 09:59:45
سرویس فرهنگی
بیگلری خبر داد:

تلاش مجلس برای لغو بخشنامه بی‌اثر بودن ارتقای تحصیل معلمان در میزان دریافتی آنها

نماینده مردم سقز در مجلس با اشاره به اینکه جلوگیری از ادامه تحصیل فرهنگیان و محدودیت گذاشتن در این موضوع غلط است، از تلاش مجلس برای لغو بخشنامه «بی‌اثر بودن ارتقای تحصیل معلمان در میزان دریافتی آنها» خبر داد.
تلاش مجلس برای لغو بخشنامه بی‌اثر بودن ارتقای تحصیل معلمان در میزان دریافتی آنها نماینده مردم سقز در مجلس با اشاره به اینکه جلوگیری از ادامه تحصیل فرهنگیان و محدودیت گذاشتن در این موضوع غلط است، از تلاش مجلس برای لغو بخشنامه «بی‌اثر بودن ارتقای تحصیل معلمان در میزان دریافتی آنها» خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608104846714052.jpg تلاش,مجلس,برای,لغو,بخشنامه,بی‌اثر,بودن,ارتقای,تحصیل,معلمان,در,میزان,دریافتی,آنها Icana

محسن بیگلری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به این که ادامه تحصیل فرهنگیان امری بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است، گفت: درحالیکه وزارت آموزش و پرورش قاعدتا باید نیاز به بالا رفتن مدارک معلمان داشته باشد، اما در کمال تعجب بخشنامه‌ای ارائه کرده که برآن اساس جلوی  ادامه تحصیل فرهنگیان گرفته می‌شود.

نماینده مردم سقز در مجلس شورای اسلامی افزود: مثلا اگر معلمی با لیسانس وارد این حرفه شود، در نهایت با فوق لیسانس و تنها با یک مقطع ارتقا مجاز به ادامه تحصیل و لحاظ آن در میزان حقوق خود خواهد بود؛ یا اگر معلمی با دیپلم وارد آموزش‌و‌پرورش شده فقط در یک مقطع بالاتر -که همان فوق دیپلم است- می تواند ادامه تحصیل دهد؛ در صورتی که در گذشته اینطور نبوده و حتی بسیاری از نمایندگان مجلس با دیپلم و حتی با مدرک سوم راهنمایی وارد دانشسرا شده اند و تا مدرک دکترا ادامه تحصیل داده اند.

وی در ادامه افزود: جلوگیری از ادامه تحصیل فرهنگیان و محدودیت گذاشتن در این موضوع، غلط و بی‌منطق است که در این مورد تذکر و درخواست کتبی برای لغو این بخشنامه از سوی فرهنگیان به مجلس ارائه شده است.

بیگلری با بیان این‌که این محدودیت‌ها انگیزه را در معلمان از بین می‌برد، تصریح کرد: تاکنون پیگیری‌های زیادی برای رفع این مشکل انجام شده که نتیجه‌ای نداشته و لغو این بخشنامه خواسته بسیاری از نمایندگان مجلس است که مجدانه به دنبال لغو این بخشنامه هستند و تا حصول نتیجه پیگیری می‌شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: جلوگیری از ادامه تحصیل فرهنگیان زیبنده دولت نیست و علاوه بر اینکه امید را از آنها گرفته، کاملا بی‌تدبیری است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet