هدر موبایل
1395/07/30 12:22:27
سرویس سیاسی
رحیمی:

آینده سوریه بستگی به تعیین استراتژی جدید توسط همه بازیگران حاضر در این صحنه دارد/وضعیت نظامی سوریه ناپایدار است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحولات میدانی سوریه در مذاکرات تاثیر فراوانی دارد،گفت: وضعیت نظامی سوریه ناپایدار است و هر روز یک اتفاق جدید رخ می دهد که معادلات را تغییر می دهد ، باید تغییر استراتژی بین همه بازیگران حاضر در سوریه ایجاد شود.
آینده سوریه بستگی به تعیین استراتژی جدید توسط همه بازیگران حاضر در این صحنه دارد/وضعیت نظامی سوریه ناپایدار است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحولات میدانی سوریه در مذاکرات تاثیر فراوانی دارد،گفت: وضعیت نظامی سوریه ناپایدار است و هر روز یک اتفاق جدید رخ می دهد که معادلات را تغییر می دهد ، باید تغییر استراتژی بین همه بازیگران حاضر در سوریه ایجاد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106203230239.jpg آینده,سوریه,بستگی,به,تعیین,استراتژی,جدید,توسط,همه,بازیگران,حاضر,در,این,صحنه,دارد/وضعیت,نظامی,سوریه,ناپایدار,است Icana

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص مذاکرات لوزان و سرنوشت سوریه، اظهار داشت: آینده سوریه بستگی به تعیین استراتژی جدید توسط همه بازیگران حاضر در سوریه دارد. که باید با هدف برون رفت از بحران باشد نه با رویکرد خرید زمان این تغییر استراتژی ها مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس بیان کرد: اگر با هدف برون رفت از بحران، استراتژی جدیدی طراحی شود که مورد قبول همه طرف‌ها قرار گیرد، بهترین مسیری می‌شود که اهداف همه طرف های حاضر در سوریه را تامین گردد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مهمترین هدف در سوریه باید این باشد که رضایت مردم سوریه تامین شود. یکپارچگی کشور سوریه و حفظ مصالح مردم سوریه باید اولویت اولیه باشد.

رحیمی متذکر شد: وقتی نگاه انسان دوستانه حاکم باشد ، قاعدتا بالاترین اولویت توقف مخاصمات و جنگ به همراه برقرای آتش بس خواهد بود.

وی افزود: صرف نظر از اینکه این آتش بس از طرف چه کشوری پیشنهاد و‌از طرف چه کشوری رعایت می‌شود، می‌بایستی با یک دید انسانی، آتش بس در اولویت قرار بگیرد و به صورت راهبرد بلند مدت یا میان مدت تغییر استراتژی برون رفت از بحران مورد توجه قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تحولات میدانی سوریه در مذاکرات تاثیر فراوانی دارد. وضعیت نظامی سوریه وضعیت ناپایداری است و هر روز یک اتفاق جدید رخ می دهد که معادلات را تغییر می دهد ، باید تغییر استراتژی بین همه بازیگران حاضر در سوریه ایجاد شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet