هدر اصلی
1395/08/01 09:16:43
سرویس فرهنگی
مقصودی به خانه ملت خبر داد:

لیست 14 نفره متهمان به اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان/تشریح ارتباط صندوق ذخیره فرهنگیان و تهیه‌کننده سریال شهرزاد

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس با اشاره به اینکه بازداشت زنجیره‌وار مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه خواهد داشت، از لیست ۱۴ نفره متهمان به اختلاس در این صندوق خبر داد.
لیست 14 نفره متهمان به اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان/تشریح ارتباط صندوق ذخیره فرهنگیان و تهیه‌کننده سریال شهرزاد سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس با اشاره به اینکه بازداشت زنجیره‌وار مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه خواهد داشت، از لیست 14 نفره متهمان به اختلاس در این صندوق خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109035925850.jpg لیست,14,نفره,متهمان,به,اختلاس,در,صندوق,ذخیره,فرهنگیان/تشریح,ارتباط,صندوق,ذخیره,فرهنگیان,و,تهیه‌کننده,سریال,شهرزاد, Icana

حسین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه اعضای کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در جلسه یکشنبه (فردا) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مشخص می‌شود، گفت: اکنون اسامی 14 فردی که در این اختلاس دست داشته‌اند را در اختیار دارم که تاکنون اسامی 7 نفر آن‌ها افشا شده؛ لذا بازداشت زنجیره‌وار مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در خصوص دستگیری این افراد توضیح داد: به‌یقین افراد بازداشت شده اعتراف‌هایی داشته‌اند؛ درواقع گزارشاتی از وزارت اطلاعات، قوه‌قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور دراین خصوص ارائه و جمع‌آوری شده است.

وی در توضیح ارتباط تهیه‌کننده سریال شهرزاد (امامی) با صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: آقای امامی به همراه همسر آقای غندالی (مدیرعامل بازداشت‌شده صندوق) به عنوان تهیه‌کنندگان سریال شهرزاد به صندوق ذخیره فرهنگیان مقروض بودند. طی بررسی‌ها نیز مشخص است که امامی و همسر غندالی بدهی خود را از طریق واگذاری یک زمین پرداخت کرده اما طبق مدارک موجود مبلغ ریالی زمین واگذارشده از بدهی آنها پایین‌تر است درواقع باید دلیل بازداشت امامی را تا این لحظه "نحوه پرداخت بدهی خود به صندوق" بدانیم.

مقصودی با بیان اینکه تخلفات منتسب به صندوق ذخیره فرهنگیان بارها از سوی وزیر سابق آموزش و پرورش تکذیب شد، ضمن آنکه وی به درخواست‌های استعفا نیز توجه نکرد اما در نهایت مجبور به پذیرفتن درخواست فراکسیون امید در این زمینه شد، گفت: فانی باید با در کوتاهترین مدت و بی‌تأمل با موضوع اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان برخورد می‌کرد اما بجای برخورد، گزینه «کتمان» را انتخاب کرد./

پایان پیام   

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet