هدر موبایل
1395/08/01 09:22:05
سرویس سیاسی
خانه ملت گزارش می دهد؛

عجز واشنگتن از بازداشت شاه ماهی جریان نفوذ/احکام قضایی صادره برای نمازی ها عادلانه است

نمایندگان مردم در خانه ملت، با تأکید بر اهمیت بازداشت و احکام صادره برای سیامک و محمدباقر نمازی، اعلام کردند که ایران تمام منافذ نفوذ را بسته و با عوامل آن برخورد می کند.
عجز واشنگتن از بازداشت شاه ماهی جریان نفوذ/احکام قضایی صادره برای نمازی ها عادلانه است نمایندگان مردم در خانه ملت، با تأکید بر اهمیت بازداشت و احکام صادره برای سیامک و محمدباقر نمازی، اعلام کردند که ایران تمام منافذ نفوذ را بسته و با عوامل آن برخورد می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610103171163697.jpg عجز,واشنگتن,از,بازداشت,شاه,ماهی,جریان,نفوذ/احکام,قضایی,صادره,برای,نمازی,ها,عادلانه,است Icana

خبرگزاری خانه ملت؛ گروه سیاسی؛ "سیامک و محمدباقر نمازی هرکدام به 10 سال حبس محکوم شدند" این خبر یکی از مهم ترین موضوعات در هفته گذشته است که جعفری دولت آبادی دادستان تهران خبر از آن داده است.

وی درباره احکام صادره اعلام کرد که باقر و سیامک نمازی، فرهاد عبدصالح، کامران قادری، نزار زکا و علیرضا امیدوار به اتهام جاسوسی و همکاری با دولت امریکا هر یک به ده سال حبس محکوم شده‌اند.

پس از اعلام عمومی احکام صادره برای این دو جاسوس آمریکایی، وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای مداخله‌آمیز، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سلامتی دو محکوم امنیتی دستگاه قضایی ایران، آزادی فوری آنها را خواستار شد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا، به نام سیامک و محمدباقر نمازی اشاره شده؛ دو ایرانی-آمریکایی که امروز به جرم جاسوسی برای آمریکایی، به 10 سال حبس محکوم شده‌اند.

آمریکایی‌ها در این بیانیه مدعی شده‌اند که این دو «ناعادلانه» بازداشت شده‌اند و گزارش‌های نگران‌کننده‌ای وضعیت سلامتی آنها به واشنگتن رسیده است.

حال تعدادی از نمایندگان مجلس به تشریح ابعاد دستگیری این دو جاسوس آمریکایی پرداخته اند.

 

حیطه نفوذ سیامک و محمدباقر نمازی در حوزه اقتصادی و اجتماعی بود/ایران با رأفت اسلامی با جاسوسان برخورد کرد

محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی درباره صدور حکم حبس برای 2 شهروند ایرانی-آمریکایی متهم به جاسوسی برای واشنگتن، گفت: آمریکایی در چند سال اخیر به ویژه پس ازتوافق هسته ای به شدت عوامل جاسوسی خود را در ایران توسعه داده و مسئله نفوذ را در دستور کار خود قرار داده اند.

ابراهیم رضایی 3406756/26/2016 10:19:48 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606105601411707_Thum.jpgابراهیم رضایی
ابراهیم رضایی

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خوشبختانه به واسطه هوشیاری و بیداری سازمان های امنیتی و اطلاعاتی کشور، بسیاری از جاسوسان و عوامل نفوذ شناسایی شدند و قطعا با قدرت و قوت با آن برخورد می شود.

وی گفت: در تمام کشورها، جاسوسان به اشد مجازات می رسند، اما رأفت اسلامی در ایران موجب شده که با وجود محرز بودن جاسوسی این افراد، آن ها تنها به تحمل حبس مجبور می شوند.

رضایی افزود: جمهوری اسلامی قطعا با قدرت و با هوشیاری تمام منافذ نفوذ را بسته و با عوامل آن برخورد می کند و کشورهای غربی و آمریکایی با فکر جاسوسی از کشورمان را از سر بیرون کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: بر اساس اطلاعات واصله، حیطه جاسوسی و نفوذ سیامک و محمدباقر نمازی در عرصه های مختلف کشور بوده، اما تمرکز آن ها بر موضوعات اقتصادی و اجتماعی کشور بوده است.

 

اعتراضات به احکام جاسوسان نشأت گرفته از خوی درندگی آمریکایی ها است/دستگاه قضا ایران در صدور احکام مستقل است

ابوالفضل حسن بیکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی درباره صدور حکم حبس برای 2 شهروند ایرانی-آمریکایی متهم به جاسوسی برای واشنگتن، گفت: ایران هیچ گاه نباید انتظار داشته باشد، که آمریکایی ها به جزء این موضع، موضع گیری دیگری را اتخاذ کنند.

ابوالفضل حسن بیکی 3406756/25/2016 1:17:16 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606100689874533_Thum.jpg
ابوالفضل حسن بیکی

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از راه های نفوذ و ضربه زدن به تمامیت ارضی و امنیت روانی جامعه، وجود و فعالیت نیروهایی است که به عنوان رابط برای دشمنان کار می کنند.

وی افزود:  طبیعتا عناصری که به عنوان جاسوس، برای سرویس های اطلاعاتی آمریکا خدمات بسیاری را به ارمغان آورده، درشرایط کنونی و پس از بازداشت آن ها بسیار طبیعی است که آمریکایی ها نسبت به این مسئله اعتراض داشته باشند.

حسن بیکی تصریح کرد: به طور حتم اگر آمریکایی ها نسبت به بازداشت عوامل جاسوسیشان اعتراض نکنند، قطعا بقیه این عوامل برای انجام دادن مأموریت های خود دل سرد می شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: خوی درندگی و قلدرمأبانه بودن آمریکایی ها موجب شده که به احکام جمهوری اسلامی درباره جاسوسان بازدداشت شده اعتراض کنند، این در حالی است که خود مقامات واشنگتن می دانند که این افراد با هدف جاسوسی و نفوذ به ایران سفر کرده اند.

وی گفت: به طور حتم قوه قضائیه جمهوری اسلامی یک نهاد مستقل بوده و از هیچ کشور و نهادی برای صدور احکام خود دستور نمی گیرد و احکام این قوه درباره جاسوسان بازداشت شده دقیق و صریح است.

 

سیامک و محمدباقر نمازی جزو ژنرال‌های آمریکا در عرصه نفوذ بودند/نقش نمازی در جلوگیری از ازدیاد نسل در ایران

ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی درباره صدور حکم حبس برای 2 شهروند ایرانی-آمریکایی متهم به جاسوسی برای واشنگتن، گفت: پروژه نفوذ، یک پروژه بسیار پیچیده ای است که بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و دستگیری جاسوسان، مشخص شد که این پروژه بسیار دقیق و حساب شده از سوی دشمنان اجرایی شده است.

ابوالفضل ابوترابی 3406756/21/2016 11:34:37 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606109976416511_Thum.jpg
ابوالفضل ابوترابی

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از پروژه های دشمنان برای نفوذ در جمهوری اسلامی، ورود سیامک و محمدباقر نمازی در عرصه های مختلف کشور بود، این دو نفر جزء افراد بسیار مهم سیستم ایالات متحده بودند.

وی با بیان اینکه سیامک و محمدباقر نمازی جزء ژنرال های بزرگ آمریکا در عرصه نفوذ به کشورمان بودند، افزود: خوشبختانه با تدبیر و اقدامات اطلاعات سپاه پاسداران این افراد دستگیر شدند، پرونده این دو نفر بسیار مهم است زیرا در تمام حوزه ها در داخل کشور فعالیت داشتند.

ابوترابی گفت: یکی از محورهای کارنامه سیاه محمدباقر نمازی در سال های گذشته این بود که وی تئوریسین موضوع کاهش جمعیت، جلوگیری از ازدیاد نسل و زاد و ولد در ایران بود که خوشبختانه با هوشیاری و تدابیر رهبر معظم انقلاب این مسئله با شکست روبه رو شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: سیامک و محمدباقر نمازی به لحاظ روابط پیچیده با صهیونیست ها، جایگاه بسیار ویژه ای در کاخ سفید و در میان روسای جمهور آمریکا داشتند و این روابط به گونه ای بود که آن ها به راحتی با روسای جمهور ایالات متحده مکاتبه می کردند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet