خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/07/17 09:05:00
سرویس بین الملل

حداد عادل: ایران از لبنان همچنان حمایت خواهد کرد

حداد عادل گفت: ایران به حمایت های سیاسی خود از کشور برادر و مسلمان لبنان همچنان ادامه خواهد داد

به گزارش خانه ملت، نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان لبنان روز دوشنبه با غلامعلی حدادعادل در حاشیه صد و هفدهمین نشست اتحادیه بین المجالس دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط خوب میان دو کشور، جایگاه لبنان را در سیاست خارجی ایران بسیار مهم خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران برای روابط و همکاری های خود در زمینه های مختلف سیاسی، پارلمانی و فرهنگی با لبنان اهمیت قایل است.

حدادعادل همچنین با تقدیر از مقاومت ملت لبنان، وحدت همه گروه های لبنانی را در جهت رفاه و سعادت این کشور، ضامن حفظ و استقلال حاکمیت آن دانست و گفت: ایران همواره از وحدت و حاکمیت ملی لبنان حمایت کرده است.

در این دیدار رئیس مجلس لبنان نیز روابط دو کشور را برادرانه و دوستانه خواند و با تقدیر از حمایت های معنوی و سیاسی کشورمان از لبنان، بر لزوم حفظ و یکپارچگی ملت لبنان در شرایط حساس کنونی در جهت مقابله با توطئه های آمریکا و اسرائیل در منطقه تاکید کرد.

وی با اشاره به پیروزی های مقاومت اسلامی در مقابله با تجاوز دشمن صهیونیستی در سال گذشته، استمرار پایداری ملت لبنان را ضامن حفظ این کشور در برابر توطئه های خارجی دانست و گفت: ملت لبنان در سال های گذشته برای دفاع از وجب به وجب خاک خود حماسه های بزرگی را در مقابله با دشمن رقم زد و باعث افتخار جهان عرب و جهان اسلام شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet