ایام محرم 1398
1395/08/01 10:42:30
سرویس اقتصادی
نوری تاکیدکرد:

سهل انگاری و نبود برنامه عاملی برای عدم ثبت جهانی برخی از کالاهای ایرانی

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه در اثر سهل انگاری و عدم برنامه ثبت برند برخی از کالاهای ایرانی بدست فراموشی سپرده شد،گفت:قاچاق پیاز زعفران ایرانی به افغانستان عاملی برای از دست رفتن بازار جهانی به شمارمی آید .
سهل انگاری و نبود برنامه عاملی برای عدم ثبت جهانی برخی از کالاهای ایرانی عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه در اثر سهل انگاری و عدم برنامه ثبت برند برخی از کالاهای ایرانی بدست فراموشی سپرده شد،گفت:قاچاق پیاز زعفران ایرانی به افغانستان عاملی برای از دست رفتن بازار جهانی به شمارمی آید . https://cdn.icana.ir/d/019/201606109274140672.jpg سهل,انگاری,و,نبود,برنامه,عاملی,برای,عدم,ثبت,جهانی,برخی,از,کالاهای,ایرانی, Icana

راضی نوری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت قاچاق پیاز زعفران به خارج از کشور،گفت:قاچاق  پیاز زعفران از کشور باید به عنوان زنگ هشداردهنده  برای  از دست رفتن بازار زعفران ایرانی به صدا درآید و از همین رو نباید اجازه داد  زعفران ایرانی با  همکاری دلالان به نام کشورهای دیگر تولید و ثبت شود.

نماینده مردم شوش درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارشناسان کشاورزی باید با بررسی موشکفانه وضعیت زعفران، ضمن تعامل با اتاق های بازرگانی و تعاونی ها تصمیم گیری برای  پشتیبانی از زعفران ایرانی را بیش از پیش عملیاتی کنند،تصریح کرد:بسته بندی مناسب،برند سازی،فرآوری نیاز اساسی توسعه صادرات زعفران است.

قاچاق پیاز زعفران ایرانی عاملی برای از دست رفتن بازار جهانی

 وی ادامه داد:بدیهی است که باید برنامه ریزی موثر در راستای ایجاد ارزش افزوده برای فرآوری محصولی همچون زعفران درنظرگرفته شود؛زیرا این محصول خاصیت دارویی بهینه ای نیز دارد.

وی با بیان اینکه برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی ایرانی باید رعایت استانداردهای بین المللی مدنظر قرار بگیرد،  افزود:نباید اجازه داد دلالان  محصولی همچون زعفران ایرانی را که کیفیتی مثال زدنی در جهان دارد را به نام کشوری همچون اسپانیا ثبت کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع  طبیعی مجلس با بیان اینکه در اثر سهل انگاری و عدم برنامه  ثبت برند برخی کالاهای ایرانی  بدست فراموشی سپرده شد،یادآورشد:قاچاق پیاز زعفران  ایرانی به افغانستان عاملی برای از دست رفتن بازار جهانی به شمارمی آید./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet