هدر موبایل
1395/08/01 11:00:12
سرویس دیگر رسانه‌ها
شاعری:

ایجاد ستاد ملی نجات زاینده‌رود را با جدیت دنبال می‌کنیم

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از پی گیری ایجاد ستاد ملی نجات زاینده رود خبر داد.
ایجاد ستاد ملی نجات زاینده‌رود را با جدیت دنبال می‌کنیم رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از پی گیری ایجاد ستاد ملی نجات زاینده رود خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109259217279.jpg ایجاد,ستاد,ملی,نجات,زاینده‌رود,را,با,جدیت,دنبال,می‌کنیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی‌محمد شاعری در دهمین نشست کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان گفت: در گذشته تئوری برخی این بوده است که منابع طبیعی نامحدود هستند و می توانند پاسخگوی هر میزان تقاضا و بارگذاری جدیدی باشند حال آن که نه تنها این تئوری علمی نیست بلکه نمی توان بر اساس آن یک برنامه‌ریزی رو به جلو داشت.


او برگشت از این شیوه مدیریتی و رسیدن به اصولی کارشناسی، علمی، دقیق و متقن را لازمه مدیرت بحران آب در کشور دانست و ادامه داد: اگرچه طرح هایی نظیر انتقال آب خلیج فارس و شیرین نمودن آن مطرح می شود اما باید قبول کنیم نمی توانیم منابع آبی جدیدی را ایجاد کنیم و بهترین راه غلبه بر بحران آب مدیریت مصرف است.


شاعری ایجاد صنایع آب بر در اصفهان با وجود کمبود آب را از معضلات مهم در اصفهان برشمرد و گفت: پلمب چاه های غیر مجاز، تناسب برداشت ها با نزولات، هوشمند کردن مصرف آب، آبیاری نوین، تصفیه و بازچرخانی فاضلاب و ... از جمله مواردی است که باید با جدیت تمام در استان اصفهان اعمال شود.


رئیس کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه برنامه ششم توسعه با محوریت آب و محیط زیست تدوین شده است، افزود: کمیسیون کشاورزی آمادگی دارد طرح "نجات زاینده رود از سرآب تا پایاب " را وارد فاز عملیاتی کند.
 

به گزارش ایسنا، شاعری با تاکید بر اینکه دو موضوع آب و محیط زیست باید در صدر اولویت‌های کشور قرار بگیرد، عنوان کرد: نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز باید بیش از پیش در این زمینه فعالیت داشته باشند همچنین لازم است کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان جهت پیگیری ستاد ملی احیای زاینده رود با این نمایندگان تعامل بیشتری داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet